Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

Про те, що на планеті відбуваються активні зміни клімату вчені попереджають вже більш як півстоліття. І якщо в Україні дискусії про загрозу кліматичних змін зазвичай не відрізнялись активністю, а сама проблема найчастіше ігнорувалась, то в останні роки ситуація починає змінюватись. Кліматичні аномалії, такі як безсніжна і тепла зима 2019-2020 та посушлива весна 2020, стали однією з гарячих тем, особливо в агросередовищі. І це не дивно, оскільки саме агросектор першим відчуває на собі всі наслідки кліматичних змін. Сільське господарство є однією з найбільш залежних від погодних умов галузей. І якщо впливати на погоду та клімат ми не в змозі, то адаптувати свою роботу завдяки точним даним та прогнозним моделям нам під силу.

Про важливість метеомоніторингу сьогодні повторювати не потрібно. Мабуть немає такого фермера чи агровиробника, який не вів би моніторинг погоди в тому чи іншому вигляді. На території бригад завжди стоять дощомірні стакани і заповнюються книги обліку погоди, в яку кожного дня заносять дані про опади, температуру та вітер. Звичайно, метеодані можна отримати і простіше, адже сервісів прогнозів погоди дуже багато. Точність метеоданих та прогнозів, що подаються Гідрометцентром та ретранслюються через метеосервіси, є недостатньою для потреб агробізнесу. Погода залежить від багатьох факторів, таких як близькість до водойм чи рельєф, які не завжди враховуються при створенні прогнозів. Однак навіщо вам прогноз Гідрометцентру, коли можна поставити власну портативну метеостанцію для локального метеомоніторингу та прогнозування? Коротко розповімо, на що звернути увагу при виборі метеостанції під власні потреби.

Яка ваша ціль? Як і для чого плануєте використовувати метеостанцію? Якщо у вас насичена зерновими сівозміна, ви працюєте без поливу та зрошення, обирайте станцію обладнану датчиками температури, швидкості вітру, рівня вологості та обсягу опадів. Цього достатньо. Додаткове обладнання, таке як датчики вологості та температури ґрунту, сонячної радіації, феромонна пастка і т.д. можна буде додавати, якщо така потреба виникне.

Які показники можна моніторити з такою станцією? В першу чергу, це:

  • Локальний прогноз погоди
  • Показники температури повітря, атмосферного тиску, швидкості та напряму вітру, накопичувальні опади, вологість повітря

Віддаленість господарства. Зазвичай, одна метеостанція локального метеомоніторингу дозволяє покривати радіус 15-20 км. Тобто отримувати максимально точні дані, якщо у вас десятки тисяч га в обробітку, з однієї станції навряд чи вийде. Інший, проте не менш важливий, момент – крадіжки. Значно простіше коли поля в своїй більшості знаходяться навколо бригад, або ж інших територій господарства з охороною. Встановлення станції просто в полі завжди несе в собі ризик її втрати через крадіжки. Завчасно плануйте місця встановлення ваших станцій та враховуйте наступне:

  • Дощовий стакан для вимірювання кількості опадів потрібно розташовувати на відкритому місці вище верхівок трав’янистих рослин. Відскакування крапель від твердих поверхонь може нівелювати точність отриманих даних.
  • Датчики температури та вологості повітря не можна розміщувати над асфальтними та бетонними поверхнями, оскільки вони будуть нагріватись і спотворювати зібрані дані.
  • Датчики УФ-випромінювання та сонячної радіації завжди повинні бути освітлені і не попадати під будь-яку тінь.
  • Для коректного вимірювання сили вітру, анемометр потрібно розташовувати не вище 2–3 м над поверхнею ґрунту.
  • Щоб дистанційно отримувати дані, метеостанція має знаходитись у зоні покриття 3G/GPRS.

Використання зібраних даних. Потрібно розуміти заздалегідь, як саме ви плануєте працювати з інформацією метеомоніторингу. Чи є у вас історичні дані вашої місцевості, які можна використати при аналізі тенденцій та при прийнятті рішення опираючись на короткострокові прогнози? Чи плануєте інтегрувати дані метеомоніторингу у свої бізнес-процеси чи потрібен лише збір даних про погоду? Якщо вам потрібна станція для того, щоб визначати оптимальний час для проведення робіт на полі, є сенс дообладнувати стаціонарну станцію датчиками вологості і температури ґрунту, що допоможе у визначенні термінів посіву. Також варто обладнати техніку мобільними міні-станціями для фіксації температури, вологості повітря і швидкості вітру, що допоможе під час внесення ЗЗР.

Якщо ви давно думаєте над тим чи потрібна власна станція, чи достатньо буде вашого застосунку в телефоні, або уже вирішили встановлювати метеостанцію, але потребуєте консультації щодо вибору обладнання чи впровадження метеомоніторингу у власні технологічні процеси, пишіть нам на sales@smartfarming.ua або телефонуйте за номером +38 (067) 829-10-80 і ми вам обов’язково допоможемо.

Консультант
Залиште контакти та отримайте безкоштовну консультацію!

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося