Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

Про те, що на планеті відбуваються активні зміни клімату вчені попереджають вже більш як пів століття. І якщо в Україні дискусії про загрозу кліматичних змін зазвичай не відрізнялись активністю, а сама проблема найчастіше ігнорувалась, то в останні роки ситуація починає змінюватись. Кліматичні аномалії, такі як безсніжна і тепла зима 2019-2020 та посушлива весна 2020, стали однією з топ тем, особливо в агросередовищі. Недивно, оскільки саме агросектор першим відчуває на собі всі наслідки кліматичних змін. Сільське господарство є однією з найбільш залежних від погодних умов галузей. І якщо впливати на погоду та клімат ми не взмозі, то адаптувати свою роботу опираючись на точні дані та прогнозні моделі нам під силу.

Про важливість метеомоніторингу сьогодні повторювати непотрібно. Мабуть немає такого фермера чи агровиробника, який не вів би моніторинг погоди в тому чи іншому вигляді. На території бригад завжди стоять дощомірні стакани і заповнюються книги обліку погоди, в яку кожного дня заносять дані про опади, температуру та вітер. Звичайно, метеодані можна отримати і простіше, сервісів прогнозів погоди дуже багато. Точність метеоданих та прогнозів, що подаються Гідрометцентром та ретранслюються через метеосервіси є недостатньою для потреб агробізнесу. Погода залежить від багатьох факторів, таких як близькість до водойм чи рельєф, які можуть не враховуватись при створенні прогнозів. Проте, навіщо прогноз Гідрометцентру коли можна поставити власну, портативну метеостанцію для локального метеомоніторингу та прогнозування? Коротко розповідаємо на що звернути увагу обираючи метеостанцію під власні потреби

Яка ваша ціль? Як і для чого плануєте використовувати метеостанцію? Якщо у вас насичена зерновими сівозміна, працюєте без поливу та зрошення, обирайте станцію обладнану датчими температури, швидкості вітру, датчиком рівня вологості та обсягу опадів. Цього достатньо. Додаткове обладнання, таке як датчики вологості та температури грунту, сонячної радіації, феромонну пастку і т.д можна буде додавати, якщо така потреба виникне. Які показники можна моніторити з такою станцією?

Які дані дозволить отримувати така станція? В першу чергу, це:

 • Локальний прогноз погоди
 • Показники температури повітря, атмосферного тиску, швидкості та напряму вітру, накопичувальні опади, вологість повітря

Віддаленість господарства. Зазвичай, одна метеостанція локального метеомоніторингу дозволяє покривати радіус 15-20 км. Тобто отримувати максимально точні дані якщо у вас десятки тисяч га в обробітку з однієї станції навряд чи вийде. Інший, проте не менш важливий момент – крадіжки. Значно простіше, коли поля в своїй більшості знаходяться навколо бригад, або ж інших територій господарства з охороною. Встановлення станції просто в полі завжди несе в собі ризик її втрати через крадіжки. Завчасно плануйте місця встановлення ваших станцій та враховуйте:

 1. Дощовий стакан для вимірювання кількості опадів потрібно розташовувати на відкритому місці вище верхівок трав’янистих рослин. Відскакування крапель від твердих поверхонь може нівелювати точність отриманих даних.
 2. Датчики температури та вологості повітря неможна розміщувати над поверхнями типу асфальт і бетон, оскільки вони будуть нагріватись і спотворювати зібрані дані.
 3. Датчики УФ-випромінювання та сонячної радіації завжди повинні освітлюватись і не попадати під будь-яку тінь.
 4. Для коректного вимірювання сили вітру, анемометр повинен розташовуватися не вище 2–3 м над поверхнею ґрунту.
 5. Щоб дистанційно отримувати дані, метостанція повинна знаходитись у зоні покриття 3G/GPRS.

Використання зібраних даних. Потрібно розуміти заздалегідь, як саме ви плануєте працювати з інформацією метеомоніторингу. Чи є у вас історичні дані вашої місцевості, які можна використати при аналізі тенденцій та при прийнятті рішення опираючись на короткострокові прогнози? Чи плануєте інтегрувати дані метеомоніторингу у свої бізнес процеси чи потрібен лише збір даних про погоду? Якщо вам потрібна станція для того, щоб визначати оптимальний час для проведення робіт на полі, є сенс дообладнувати стаціонарну станцію датчиками вологості і температури грунту, що допоможе у визначенні строків посіву. Також варто обладнати техніку мобільними міні-станціями для фіксації температури, вологості повітря і швидкості вітру, що допоможе підчас внесення ЗЗР.

Якщо ви давно думаєте над тим чи потрібна власна станція чи достатньо буде вашого застосунку в телефоні, або уже вирішили встановлювати метеостанцію але потребуєте консультацію з вибором обладнання чи впровадженням метеомоніторингу у власні технологічні процеси, пишіть нам на info@smartfarming.ua або ж телефонуйте за номером 067 829 1080, і ми вам обов’язково допоможемо.

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

  Дякуємо!
  Ваша заявка вже обробляється

  Незабаром ми з Вами зв’яжемося