Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

Продовжуємо розповідати про успішні приклади технологічних рішень, заснованих на принципі точного землеробства. Система управління форсунками Hawkeye від старожилів американського агроринку Raven — це приклад ультраточного рішення внесення засобів захисту рослин для сільськогосподарської техніки.

Це система, яка дозволяє комп’ютеру за допомогою ряду клапанів подавати робочий розчин на кожну форсунку. Крім цього, Hawkeye підтримує однаковий тиск у штанзі, запобігає утворенню різних за об’ємом крапель у факелі. Система контролю розпилення ЗЗР на основі датчиків тиску дозволяє підвищити точність пристрою в різних польових умовах. При цьому зменшується рівень розбризкування препарату, а форсунки використовуються на повну потужність. Кожне сопло керується власним індивідуальним клапаном, що пульсує. Це допомагає зберегти послідовний темп розпилення при зміні швидкості.

Наша система об’єднує два найнеобхідніші елементи систем розпилювання — точну норму внесення у співвідношенні л/га незалежно від швидкості, а також повне керування тиском. В українських реаліях ведення сільського господарства мало хто слідкує за підбором правильного розпилювача для препарату. Один комплект форсунок не може забезпечити повне управління нормами внесення — різниця в розмірах краплі буде істотною. Це призводить до втрати ефективності. Натомість Hawkeye — універсальна система. Аграрію більше не потрібно купувати різні комплекти форсунок для різних видів норм внесення. Зміна швидкості — ще одна проблема українських фермерів, особливо тих, хто живе у місцевості з пагорбами та різкими перепадами висот. Зміна швидкості при підйомі вгору або спуску вниз призводить до зміни тиску в штанзі, що впливає на розмір краплі. Тепер усі особливості роботи з конкретним препаратом на конкретній місцевості враховуються оператором прямо на ходу. Зупинятися і переобладнувати техніку не потрібно. Плюс ми будемо регулярно оновлювати ПЗ, додаючи набір корисних функцій

розповідає Андрій Гулько, генеральний представник Raven в Україні

Система Hawkeye побудована на платформі ISOBUS, яка дозволяє працювати з контролерами задач ISO і сумісна з більшістю штатних терміналів у кабіні. Hawkeye тестувалася також на стійкість до ударів, вібрації та складних погодних умов при екстремальних температурах. Довговічність системи, як стверджує виробник, не має рівних.

Переваги та можливості:

 • Точна норма подачі розчину.
 • Рівномірно стабільне покриття.
 • Компенсація при повороті.
 • Пофорсункове відімкнення на перекриттях.
 • Зміна тиску без заміни розпилювача.
 • Розширений діапазон налаштувань для кожної форсунки.
 • Повна інтеграція з системами управління машинним устаткуванням.

Для демонстрації вищеперерахованих можливостей Raven зняли відео, де функції представлені графічними моделями.

 

Раніше ми писали про сучасні методи внесення ЗЗР, а також за посиланням докладна стаття як підвищити ефективність внесення засобів захисту рослин.

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

  Дякуємо!
  Ваша заявка вже обробляється

  Незабаром ми з Вами зв’яжемося