Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

Система контролює рух палива від АЗС до витрат на полі, слідкує за якістю виконання технологічних опірацій та фіксує оброблену площу.

Від ефективності й оперативності прийняття рішень часто залежить можливість розвитку господарства або великого агрохолдингу. Тому наступний наш аналіз стосуватиметься основних факторів, що впливають на управління аграрною компанією.

Системний облік палива

Останнім часом агрокомпанії почали усвідомлювати потреби в контролі функціонування парку техніки, оптимізації роботи підприємства та зменшення власних витрат. Більшість аграрних виробників стикалися із системами GPS-моніторингу, але комплексну систему управління технікоюу власних умовах поки що побудували лише одиниці. Зважаючи на коливання цін на паливо, питання про контроль його використання з кожним днем загострюється. Основні збитки аграріям приносять неправильні режими технологічних операцій, простої транспортних засобів, нецільове використання техніки, ну і, нарешті, — розкрадання ПММ. На крадіжки палива припадає відчутна частка збитків кожного підприємства. На жаль, відслідкувати обсяг відвантаженого палива на АЗС вкрай важко, але ще складніше стає, коли воно потрапляє в цистерни паливозаправників або баки робочих машин. Станом на початок березня 2016 року ми ввели в дію десять комплексних проектів з обліку палива (ще три перебувають на стадії впровадження), в яких забезпечили програмну й апаратну частини, налаштували процеси контролю й обліку з метою мінімізації витрат, створення прозорих ланцюжків руху ПММ. При побудові таких систем виникає багато нюансів, і тільки досвідчені фахівці можуть виконати такі проекти під ключ. Урахувати кожен елемент, зробити якісне рішення, що адаптоване під конкретні умови агрокомпанії, можна лише дійсно взявши до уваги всі чинники. Наприклад, якість обліку палива значною мірою залежить від тарування датчиків, адже навіть ідеально налагоджена система дає похибку в замірах його кількості в 1% обсягу бака. Під час роботи з парком сільгосптехніки багатьох наших клієнтів виявляємо раніше придбане якісне обладнання з обліку палива, що було абсолютно непрофесійно впроваджено та налаштовано на роботу. У результаті це не дозволяло вести коректний облік та мати об’єктивну інформацію. Проте побачити цю проблему можуть лише підготовлені спеціалісти, щоб потім ввести потрібні корективи, суттєво збільшити загальну ефективність бізнес-діяльності компанії. Загалом протягом останнього часу наша компанія провела автоматизацію різних напрямів на понад 30 підприємствах АПК, і ми можемо констатувати, що тільки комплексні спеціалізовані сільськогосподарські рішення забезпечують повноцінний облік і контроль палива. Нині поки що ринок таких послуг в Україні лише розвивається, реально є лише два подібних рішення. Багато агрокомпаній купують обладнання та програмне забезпечення в постачальників, основним клієнтом яких є логістичні, транспортні, комунальні підприємства. На жаль, вони не пристосовані до специфічного характеру руху техніки по полю, обліку обробленої площі й інших особливостей. Розглянемо ще кілька важливих елементів технологій управління компаніями.

Облік виконаних робіт

В аграрному бізнесі критично важливим є контроль якості виконаних робіт (від цього безпосередньо залежить наступна врожайність), а також точне оцінювання обробленої площі. Сьогодні наша компанія надає підприємствам послуги супутникового моніторингу стану посівів та щотижня стикається з аналізом проблемних ділянок на полях господарств-замовників. Щодо проектів, де інтегровано наші геоінформаційні системи та GPS-моніторинг техніки, то впевнено скажемо — поява понад 20% таких ділянок є результатом неякісно виконаних технологічних операцій. Основними причинами є перевищення швидкісного режиму руху агрегатів під час виконання різних операцій, а також неправильне їхнє використання (оператор неправильно виконав той чи інший робочий прийом). Фактично обмежуючим залишається людський фактор. Для забезпечення повноцінного контролю й обліку виконання операцій агрегатів у полях, компанії спочатку проводять комплексне оснащення сільгосптехніки. Далі в програмне забезпечення вносять всі технологічні карти по відповідних культурах, створюють оперативні плани роботи всього парку техніки в прив’язці до конкретних полів господарств. Така система дозволяє вести хронометраж усіх норм роботи та витрат палива відносно конкретної техніки, агрегатів і виконуваних операцій. Цей блок дозволяє не лише провести календарне планування роботи техніки, а й чітко проконтролювати якісне виконання. У розпорядженні керівництва буде вся потрібна інформація, обробка та аналіз якої дозволять ухвалювати більш зважені управлінські рішення. У результаті підвищується ефективність і дисциплінованість роботи всього напряму. Система дає змогу диспетчерам вести облік виконаних робіт, складати карти обробленої площі, а також контролювати максимальну швидкість проведення технологічних операцій. Із другого боку відстежуються всі порушення, і, за потребою, диспетчери не враховують площу, оброблену з недотриманням технологічних норм.

Інтеграція з ГІС та 1С

Багато компаній припускаються помилок, починаючи реалізацію подібних проектів, не спроектувавши загальну систему. У такому разі рішення, які на першому етапі здавалися правильними, на виході створюють багато проблем і потребують додаткових інвестицій на інтеграцію, переобладнання тощо. Будь-яка система, яку впроваджує агрохолдинг, має інтегруватися в загальне інформаційне середовище. У рамках наших проектів ми проводимо таку інтеграцію — зважаючи на індивідуальність і неповторність кожної конкретної ситуації в компанії. Усе залежить насамперед від того, як у компанії поставлені процеси, як формується звітність. У деяких ситуаціях дані зі служби GPS-моніторингу передають в геоінформаційну систему, де ведеться облік земельного банку й історія полів господарств. В системі формується факт виконаних робіт, що далі вивантажується у програму 1С. В інших проектах дані з ГІС є довідковою інформацією для ухвалення рішення про облік тієї чи іншої обробленої площі. Принципово важливим моментом у впровадженні комплексної системи управління технікою є створення максимальної кількості точок контролю для підтвердження витрат компанії. Таким чином, обліковець чи бухгалтер отримує первісно перевірені дані, або має можливість оперативно перевірити їх, ґрунтуючись на даних з геоінформаційної системи. Ураховуючи складну ситуацію в економіці країни, упровадження інформаційних систем буде актуальним ще протягом тривалого часу. Адже завдяки цьому ефективність витрат чітко та вчасно контролюється. Тому, інвестуючи в розвиток комплексних інформаційних систем, компанія може пройти кризовий період і закласти фундамент власного розвитку на майбутні роки.

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося