Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

Раніше, якщо аграрія не влаштовувала якість посіву його сівалки, він був змушений або миритися з пропусками, двійниками і іншими наслідками неякісної роботи, або купувати нову посівну техніку. Однак в останні роки все частіше зустрічається третій варіант — переобладнання наявної в господарстві сівалки. Розглянемо, чим приваблює цей варіант українських агровиробників.

Переобладнати сівалку дешевше, ніж купити нову

Нові сівалки від таких виробників як Väderstad або Horsch можуть коштувати в районі €200 тис. Це високоякісна техніка, яка відповідає всім сучасним вимогам. Переобладнання сівалки обходиться в 2 рази дешевше, при цьому результати роботи техніки будуть як мінімум не гіршими.

Якщо в господарстві вже є високопродуктивна сівалка у відносно хорошому стані, за рахунок установки рішень від Precision Planting її продуктивність можна підвищити до рівня нової сівалки.

Під свої потреби можна вибрати необхідний набір функцій

Починати переобладнання варто зі знайомства з можливостями системи Precision Planting. Багатьох аграріїв влаштовують їх сівалки і результати їх роботи рівно до тих пір, поки вони не відвідають дні поля чи заходи, де демонструють можливості переобладнаних сівалок у польових умовах. Одразу після знайомства з обладнанням виникає бажання покращувати виробничі процеси на власному господарстві, і тут, як правило, слід починати з самого простого.

Є багато рівнів переобладнання: можна встановити систему внесення рідких добрив, обладнання для відключення по ряду, диференційованого посіву, систему гідроприжиму, та багато іншого. Ми рекомендуємо розпочати з установки базової комплектації — електромоторів vDrive, монітора 20|20, радіохвильових датчиків Wave Vision і висівних апаратів vSet.

Для порівняння можливостей ми виділили три рівні переобладнання 16-рядної сівалки Kinze 3600.

1-Й РІВЕНЬ: БАЗОВИЙ

Порівняння сівалок. Рівень 1 | SmartFarming

Якщо відразу починати зі складної комплектації, є всі шанси заплутатися в процесах і деталях, тому процес модернізації краще проводити поетапно. З часом техніку можна доукомплектувати, при чому всі функції і ключові показники операцій будуть відображатися на тому ж дисплеї з базової комплектації.

Модернізуючи сівалку, ви зможете врахувати умови роботи на своїх полях і саме ті функції, які допоможуть вам оптимізувати ваші технологічні операції. Наприклад, система DeltaForce від Precision Planting не тільки притискає, а й піднімає секцію, регулюючи зусилля для кожного ряду окремо, що особливо важливо на полях складної конфігурації. Система на 100% контролює контакт із ґрунтом, незалежно від його щільності, в тому числі у разі використання технології no-till, забезпечує точність і рівномірність глибини посіву.

2-Й РІВЕНЬ: ПРОСУНУТИЙ

Порівняння сівалок. Рівень 2 | SmartFarming

Працювати з модернізованою технікою просто і зручно

Переобладнання, окрім поліпшення якості посіву, допомагає зробити сам процес більш керованим. Монітор має простий інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, дані легко імпортуються, завдяки чому забезпечується можливість працювати за картами-завданнями. Якщо ви хочете використовувати функцію диференційованого посіву на новій сівалці (наприклад, Horsch Maestro або Väderstad Tempo), для цього як мінімум потрібен додатковий монітор, з’єднання, підключення і налаштування функції. Для рішень Precision Planting не потрібно жодних додаткових налаштувань, і проводити дифпосів можна відразу після завантаження карти-завдання. Крім того, обладнання просте в обслуговуванні, а витратні матеріали для нього відносно доступні і легко замінюються.

Яку сівалку можна переобладнати?

Історично, найчастіше переобладнують сівалки американських виробників. Компанія Precision Planting спочатку працювала з технікою John Deere, пізніше налагодила співпрацю з Kinze, Case і іншими виробниками. Сьогодні можна модернізувати сівалки Great Plains, White і навіть європейські моделі Monosem, а наприкінці 2020 року з’явилась можливість працювати і з Maschio Gaspardo MTR.

Інвестиції в технології швидко приносять результати

Переобладнана сівалка насамперед дозволяє підвищити врожайність на полях господарства, адже якісна посівна закладає потенціал майбутнього врожаю. Досвід SmartFarming показує, що на 1000 га одна восьмирядна сівалка дозволяє повернути інвестиції на переобладнання уже за один сезон.

Про ефективність модернізації та окупність рішень свідчить і те, що майже всі агрохолдинги з великим земельним банком вже переобладнали свою посівну техніку.

Вартість модернізації для різних моделей сівалок відрізняється і залежить від набору функцій. Базова комплектація для восьмирядної Kinze буде коштувати близько $30 тис. Така сівалка забезпечить необхідну якість операцій, дозволить підвищити сингуляцію (відсутність двійників і пропусків) до 99,8-99,9%. До переобладнання показник сингуляції, як правило, складає 94-95%. Вважається, що 1% сингуляції на кукурудзі приблизно дорівнює 1% втрат врожаю з гектара.

Переобладнана сівалка за функціоналом може перевершити нову

У нових сівалок, безперечно, є свої переваги, наприклад, пневматична система висіву. Зерно з висівного апарату не падає (як у переобладнаній сівалці), а вистрілюється у ґрунт потоком повітря. Таким чином техніка може проводити посів на швидкості до 20 км/год і швидко закривати велику площу. У базовій комплектації переобладнаної сівалки форма висівної трубки розрахована для роботи на швидкості 8-10 км/год, щоб зерно не рикошетило і вільно опускалося в борозну; збільшити швидкість без втрати якості висіву не вдасться.

Однак ця перевага працює тільки у порівнянні з базовою комплектацією. У разі потреби ви можете обладнати сівалку системою SpeedTube у поєднанні з DeltaForce і досягти високої швидкості посіву та автономного регулювання тиску на секцію. Набір обладнання можна розширювати під будь-які потреби, і в деяких випадках модернізована сівалка може бути більш технологічною і функціональною, аніж нова. Головний принцип модернізації — ви платите тільки за ті функції, які вам потрібні.

3-Й РІВЕНЬ: МАКСИМАЛЬНИЙ

Порівнянн сівалок. Рівень 3| SmartFarming

Попит на технологію в Україні зростає

Попит на обладнання Precision Planting впевнено зростає. Сьогодні рішення компанії представлені в багатьох країнах світу, зокрема — у великих аграрних регіонах, що є свідченням їх популярності і ефективної роботи.

Технології Precision Planting у світі

 

У Precision Planting високі вимоги до дистриб’юторів; фахівці компанії проводять постійні перевірки та вимагають дотримання стандартів якості. Якщо переобладнання викликає сумніви і однозначно не гарантує цінності для клієнта, компанія може відмовити у поставці обладнання. Для всіх рішень Precision Planting надається технічний супровід, у тому числі обов’язковою є присутність фахівця під час запуску переобладнаної сівалки. У разі виявлення несправностей здійснюються оперативні виїзди інженерів, адже від швидкості реакції може залежати успіх посівної кампанії.

Будь-які скептичні погляди та упередження щодо переваг переобладнання зникають після першої ж демонстрації роботи техніки.

 


Зацікавлені у можливостях обладнання Precision Planting чи ще вагаєтесь, яке саме обладнання вам потрібне? Звертайтеся до консультантів SmartFarming і ми підберемо оптимальне рішення для ваших потреб.

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося