Отримайте безкоштовну консультацію
Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося
Нещодавно дві команди підписали меморандум про співпрацю, поєднавши таким чином широкий досвід та інструментарій Сulver Aviation з аналітичними можливостями і відпрацьованою методологією проєкту RebuildUA. Така взаємодія посилює спільні наміри з допомоги громадам у зборі даних про руйнування та значно розширює можливості проєкту RebuildUA. Технічні характеристики безпілотників власної розробки Сulver Aviation “Скіф” забезпечують покриття великих площ за одну польотну місію, що значно прискорює збір інформації та робить можливим опрацювання більшої кількості населених пунктів.
“Україна зазнала величезних руйнувань внаслідок російської агресії. Наявність повних та об’єктивних даних є необхідною умовою для формування доказів військових злочинів окупантів та відшкодування завданих збитків. Ми розуміємо важливість авіамоніторингу для оцінки масштабів руйнувань, тому охоче долучилися до ініціативи RebuildUA. Впевнені, що спільними зусиллями ми зробимо вагомий внесок у післявоєнне відновлення країни,” — СЕО компанії Culver Aviation Олександр Даниленко.
Спільну роботу команди розпочали з Чернігівської області, яка значно постраждала внаслідок збройної агресії країни-окупанта. За попередніми даними, руйнувань інфраструктури тут зазнали понад 90 населених пунктів у 32 громадах. Пілотний проєкт з оцифровки руйнувань охоплює населені пункти Новобасанської об’єднаної територіальної громади, зокрема – села Старий та Новий Биків.
“Перший запит та дозвіл на моніторинг пошкоджених об’єктів в рамках проєкту RebuildUA Culver Aviation отримала від Чернігівської обласної військової адміністрації. Роботи вирішили розпочати з обльоту Старого і Нового Бикова — сіл Новобасанської територіальної громади, що чи не найбільше постраждали від російської агресії. За допомогою нашого БпЛА “Скіф” ми обстежили територію обох населених пунктів в 1040 га протягом 2 годин. За результатами моніторингу був створений ортофотоплан з роздільною здатністю 2 см/піксель, на якому чітко видні руйнування та пошкодження, завдані окупантами,” — зазначає комерційний директор Culver Aviation Сергій Іванов.
Старий та Новий Биків — села, розташовані на різних берегах річки Супій та з’єднані мостом. Населені пункти пережили понад місяць російської окупації. Військові злочинці захопили місцеві школу, лікарню, дитсадок, у бомбосховищі місцевого клубу розбили штаб, а у підвалі котельні влаштували катівню. Внаслідок бойових дій та мародерства в обох селах суттєво постраждали житлові будинки, була знищена майже вся інфраструктура. Місцевих жителів просто хапали на вулицях і розстрілювали, дітей – використовували як живі щити.
Через дії російської армії у селах сумарно пошкоджено 248 будівель із 4 800: 243 із 3 429 у Новому Бикові та 51 із 1 371 у Старому Бикові. 81 з цих об’єктів постраждали сильно або зруйновані вщент.
Серед типів забудови найбільших руйнацій зазнали житлові та присадибні будівлі – шкоди завдано 239 з них. Загальна площа руйнацій житлового фонду перевищує 9,4 тис. кв.м, а сукупні збитки сягають $2,5 млн.
Cоціальна інфраструктура Старого та Нового Бикова постраждала майже на 50%: різного рівня руйнувань зазнала 41 будівля зі 108. Найбільшої шкоди завдано комерційним об’єктам (18 будівель на загальну суму $1,6 млн) та закладам освіти і охорони здоров’я (8 будівель на суму $1,5 млн).
Дещо менших руйнувань окупанти нанесли промисловій інфраструктурі, пошкодивши 10 будівель із 32. Втрати за цією категорією інфраструктури, без урахувань збитків бізнесу та шкоди майну, складають близько $0,3 млн.
За підрахунками аналітиків RebuildUA на основі методології KSE Institute, сума прямих збитків села Новий Биків складає $5,9 млн, а шкоду с. Старий Биків оцінюють в $0,3 млн. Нагадаємо, це 2 невеликі села площею всього 10,4 км2.
Детальний звіт про руйнування сіл внаслідок дій російських загарбників доступний онлайн за посиланням: https://rebuildua.net/bykiv
Роботи з оцифровки звільнених населених пунктів Чернігівської області командами RebuildUA та Сulver Aviation наразі тривають. У планах — опрацювати понад 90 населених пунктів, що постраждали внаслідок російської агресії.
—–
Для довідки
Проект RebuildUA має на меті оцифрувати, проаналізувати та наочно показати зруйновану інфраструктуру України. На основі ортофотопланів, отриманих за допомогою зйомки з БПЛА, фахівці та волонтери RebuildUA визначають розміщення пошкоджених об’єктів, призначення будівель та рівні руйнації. Використовуючи ці дані, аналітики оцінюють збитки у грошовому вигляді.
Партнери проекту RebuildUA — Київська школа економіки, громадське об’єднання “УРБАНИНА”, Центр відновлення економіки, Центр розвитку інновацій, LUN.UA, компанія Culver Aviation та контент-маркетингова агенція TOP LEAD.
Проект реалізується за підтримки Національної поліції України, Департаменту містобудування та архітектури КОДА, Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад, компаній TVIS та Odgers Berndtson.
Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося