Отримайте безкоштовну консультацію
Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося
Нелюдська жорстокість, окупація та бойові дії у м. Буча на Київщині призвели до суттєвих руйнувань інфраструктури міста, які експерти KSE Institute та проекту RebuildUA оцінюють у понад 5 млрд грн ($191 млн).
За період окупації у Бучі було пошкоджено 2 514 будівель із 20 254 наявних, 305 із них зруйновано вщент або зазнали сильних руйнувань. Майже 90% із будівель, що постраждали, належать до житлового фонду – сюди входять багатоповерхівки (122 будівлі), приватні будинки (860), таунхауси та дуплекси (149), загальною площею понад 1 082 тис кв.м. За оцінками ГО «Урбанина», збитків від цих руйнувань завдано 28 897 місцевим мешканцям.
Серед вулиць міста, що зазнали масштабної атаки, — Вокзальна (36% пошкоджених будівель), Пушкінська (20%) та Яблунська (18%).
На другому місці за рівнем пошкоджень соціальна інфраструктура міста: пошкоджено 26 освітніх будівлі із 67, 20 готелів та 1 спортивний заклад. Сумарна шкода соціальній інфраструктурі Бучі складає понад 2 млрд грн ($74 млн).
Загальні збитки, завдані промисловості міста, складають більше 290 млн грн ($10,6 млн). Тут найбільшої шкоди зазнали будівельні об’єкти (59), промислові споруди (39) та склади (5).
За даними Центру розвитку інновацій (Vkursi Hromada), до початку війни у місті було зареєстровано 4 672 cуб’єктів господарської діяльності. За офіційними даними, тільки 22 з них експортували продукції на суму понад 300 млн грн (за даними 2020 року). Прямі та непрямі збитки, завдані бізнесу, ще оцінюють додатково.
Критичні наслідки для місцевого населення мало руйнування енергетичних підстанцій, котелень та водонапірних станцій. Збитки, завдані цим категоріям будівель, оцінюють у 488 млн грн ($17,9 млн).
Детальний звіт про руйнування міста Буча доступний для перегляду та завантаження за посиланням: https://rebuildua.net/bucha
——————
Нагадаємо, що проект RebuildUA має на меті оцифрувати, проаналізувати та наочно показати зруйновану інфраструктуру України. На основі ортофотопланів, отриманих за допомогою зйомки з БПЛА, фахівці та волонтери RebuildUA визначають розміщення пошкоджених об’єктів, призначення будівель та рівні руйнації. Аналітики на основі стандартизованої методології оцінюють збитки у грошовому вигляді.
Результати проведеного аналізу отримають громади, органи державної влади і спеціалізовані фонди для аргументації та залучення фінансування та подальшого запуску процесу відбудови країни. Ми працюємо над тим, щоб кожне пошкодження внаслідок військової агресії було виявлене, оцінене і відшкодоване росією!
Партнери проекту RebuildUA — Київська школа економіки, громадське об’єднання «УРБАНИНА», Центр відновлення економіки, Центр розвитку інновацій та контент-маркетингова агенція TOP LEAD.
Проект реалізується за підтримки Національної поліції України, Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад, Департаменту містобудування та архітектури КОДА, компаній KERNEL, TVIS, Odgers Berndtson.
Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося