Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

Сукупні прямі збитки інфраструктури cмт. Макарів на Київщині оцінюють у $133,5 млн. Такий висновок отримали експерти проекту RebuildUA спільно з KSE Institute на основі аналізу аерофотозйомки населеного пункту з БПЛА та оцифрування руйнацій.

Селище Макарів на Київщині тривалий час було територією запеклих боїв між українською армією та російськими військами. Протягом березня цей населений пункт перебував під постійними обстрілами артилерії. Він не був окупований повністю, але частина містечка була під контролем росіян. Саме там вони вбили десятки людей. 

Російські війська, які рухались у напрямку Києва, хаотично обстрілювали житлові будинки у селищі, знищили місцеву лікарню, пожежну частину, відділення поліції, школи, дитячі садки та майже всю інфраструктуру громади. І після втечі наслідки їх перебування давали про себе знати: тільки у Макарові ДСНС вилучили та знешкодили більше тисячі вибухонебезпечних предметів. 

За підрахунками RebuildUA на основі аерофотозйомки з БПЛА у квітні, селище було зруйноване на 30%. Різного рівня пошкоджень у Макарові зазнали 2 305 будівель із 7 757, з них 481 зруйновані повністю та ще 223 суттєво пошкоджені. Серед вулиць, що найбільше постраждали: Димитрія Ростовського (54% будівель пошкоджено), Богдана Хмельницького (50%), Шляхетська (47%), Довга (38%).

84% руйнувань забудови селища припадає на житловий фонд: постраждало 1 942 будівлі, серед яких 732 приватних будинки, 41 багатоквартирний, 12 таунхаусів та 1 157 присадибних будівель (гаражі, теплиці, господарські споруди, тощо). Загальна площа руйнувань житлового фонду за підрахунками ГО «Урбанина» складає понад 250 тис. кв.м. Сукупні збитки житлової та присадибної забудови Макарова перевищують $67 млн.

На другому місці за рівнем руйнувань — соціальна інфраструктура селища. Зокрема, постраждало 3 дитячих садки, бібліотека, кінотеатр, будинок культури, 16 будівель охорони здоров’я, 17 продуктових магазинів. Збитки соціальної інфраструктури аналітики оцінюють у $34 млн.

Шкода, завдана промисловій інфраструктурі Макарова, оцінюється у близько $27,3 млн. Серед постраждалих будівель 78 промислових та 12 будівельних об’єктів, 15 складів та 71 господарська споруда.

У селищі пошкоджено також 13 адміністративних будівель загальною площею близько 5 тис. кв.м та на суму збитків у понад $4,6 млн. Постраждали також системи енергозабезпечення, водо-, газо-, теплопостачання та будівлі комунального господарства, сукупна шкода цим об’єктам оцінюється в близько $0,4 млн.

Із детальним аналізом руйнувань забудови смт. Макарів можна ознайомитися за посиланням: https://rebuildua.net/makariv


Проект RebuildUA оцифровує та аналізує зруйновану інфраструктуру України. На основі ортофотопланів, отриманих за допомогою зйомки з БПЛА, команда RebuildUA визначають розміщення пошкоджених об’єктів, призначення будівель та рівні руйнації, оцінюють збитки у грошовому вигляді.

Партнери проекту RebuildUA — Київська школа економіки, громадське об’єднання “УРБАНИНА”Центр відновлення економікиЦентр розвитку інноваційLUN.UA, компанія Culver Aviation та контент-маркетингова агенція TOP LEAD.

Проект реалізується за підтримки Національної поліції УкраїниДепартаменту містобудування та архітектури КОДАВсеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад, компаній TVIS та Odgers Berndtson.

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося