Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

У Києві пройшов перший масштабний весняний івент з агронетворкінгу — AgroTalks Day # 4. У столичному хабі зустрілися фахівці з агропідприємств усієї України, аби познайомитися з високотехнологічними новинками та трендами для АПК. Цього разу на івенті обговорювали не лише унікальні вітчизняні розробки для точного землеробства й інструменти для мінімізації витрат. У тренді — інновації в IT-технологіях для аграріїв і ПЗ для їх впровадження.

Стенд SmartFarming на конференції AgroTalks Day # 4

Одним зі спікерів на івенті виступив експерт компанії SmartFarming Вадим Остапенко. Після презентації стенду з дронами, він приступив до висвітлення роботи технології Hummingbird — програми для моніторингу стану посівів і моделювання поширення захворювань та бур’янів. Вона змінює підхід до управління сільськогосподарським підприємством за допомогою аналізу “великих даних”.

Особливість Hummingbird у тому, що за допомогою цієї технології аграрії не просто збирають дані про стан посівів — вони отримують аналітику. Платформа дозволяє аналізувати фотографії, зроблені за допомогою дронів, а також дані супутників. На їх основі Hummingbird надає інформацію про стан полів. Серед характеристик: густота посівів, наявність бур’янів, проблемні ділянки — аж до прогнозування врожайності.

Інновація Hummingbird — не лише у високоякісних ортофотопланах. Справа в автоматичному та точному аналізі. Адже ці дані використовуються як для сканування поля, так і для підрахунку кількості рослин. Крім того вони дозволяють виявити локалізації бур’янів. На основі цієї аналітики можна отримувати інформацію про точне розміщення проблемних ділянок всередині поля.

ділиться з аудиторією Вадим

Інтерфейс хмарної платформи Hummingbird

Фото отримати нескладно — мультиспектральна камера кріпиться до дрону, після чого він здійснює політ над полем на висоті 90-120 м. Найкраще зробити близько 5 обльотів на різних стадіях розвитку рослин – це залежить від культури та технології. Далі знімки завантажуються на портал як звичайні фотографії. Після цього система сама аналізує стан посівів та надає аналітику.

Друга частина виступу фахівця SmartFarming стосувалася ще одного інноваційного рішення, яке буде використовуватися аграріями в цьому році — Topsoil Mapper.

Topsoil Mapper

Для точного землеробства дуже важливо знати все про структуру ґрунту. Врахування структури допомагає ефективніше використовувати кожну ділянку поля, економити ресурси та підвищувати врожайність сільськогосподарських культур. Тому використання геофізичних систем вимірювання — це ключовий фактор для розуміння механіки ґрунту. Використовуючи пристрій Topsoil Mapper, можна точно визначити, де пісок, глина та ґрунт, і отримати точну карту розміщення. Також за допомогою цього пристрою можна отримати інформацію про вологомісткість окремих ділянок і глибину ущільнення ґрунту. Ці параметри можна потім використовувати в реальному часі для оптимального управління глибоким розпушуванням. В Україні нашими партнерами в освоєнні цієї технології виступлять фахівці вінницької агрокомпанії з реалізації та обслуговування сільськогосподарської техніки Frendt

розповів Вадим

Карта ущільнень ґрунту, зроблена за допомогою Topsoil Mapper

Ми вже почали співпрацю з ізраїльськими та британськими колегами, і готуємося до тестування програми Hummingbird і пристрою Topsoil Mapper на українських полях. Випробування розпочнуться вже в березні

резюмував Вадим

AgroTalks Day #4 проходить у Києві вже четвертий раз. Цього разу івент тривав понад 10 годин і дав можливість слухачам обмінятися ідеями з 10 передовими фахівцями з агроінновацій.

За посиланням Ви можете дізнатися докладніше про наші послуги

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося