Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

Кілька днів тому, СЕО компанії SmartFarming Артем Бєлєнков дав велике інтерв’ю для інформаційного ресурсу censor.net, в якому розповів про те, як з’явилася ідея займатися бізнесом в сфері високих технологій для сільського господарства, про те з якими труднощами довелося зіткнутися і як буде розвиватися компанія в майбутньому. Повне інтерв’ю читайте за посиланням.

Від торгівлі акціями та опціонами до дронів і точного землеробства

У 2008 році я закінчив Національну академію управління. Влітку, коли у мене був підробіток, я торгував акціями на Нью-Йоркській біржі, але потім прийшла відповідь на моє резюме, що Procter & Gamble мною зацікавився. Вони мене взяли інтерном на посаду менеджера в відділ фізичної логістики. Пропрацювавши до грудня 2008 року, в розпал світової фінансової кризи, коли стало зрозуміло, що фінансовий сектор буде відновлюватися ще дуже довго, я пішов.

Virtech Investments. Так називалася компанія, яку я заснував з декількома хлопцями з Ізраїлю, які торгували акціями та опціонами. Ми розвивали тему опціонів і ф’ючерсів в Україні. Це був 2011 рік. Ми були “маркет мейкерами”, управляли активами приватних осіб і інших інвесткомпаній.

 

У 2013 році я вперше побачив, що українські аграрії досі використовують паперові карти полів.Через відсутність технологій у агрохолдингів було повне нерозуміння того, що відбувалося на їхніх полях.

У новий бізнес заходив виключно своїми грошима, які заробив на акціях і опціонах. Думаю, що тисяч 100 доларів в цю штуку я вклав. Якщо враховувати освіту, купівлю машини та інше, то, напевно, більше.

Працівниками нової компанії стали студенти-картографи, одногрупники брата, який на той момент навчався в Національному університеті імені Тараса Шевченка.

Серйозно все почалося з серпня 2014 року. Зайшли перші великі проекти: ми впроваджували і GPS моніторинг техніки, і управління земельним банком агрокомпаній. Почалася серйозна гра на більш-менш серйозні гроші. Якщо у вас компанія в 100 тисяч гектарів, то, швидше за все, близько 50 тисяч договорів оренди і список договорів в Excel нічого тобі не скаже, і навіть не факт, що він правильно заповнений. Тому ти не знаєш, де у тебе якісь ризики.

Перше, що ми робимо – проводимо повний фізичний аудит договорів. У нас є мобільні команди, на аутсорсингу. На виході така команда робить файл, який показує реальну картину стану справ. Наприклад, ось в цьому договорі про оренду землі немає акту, а в цьому немає підпису орендодавця. Ми заповнюємо всю інформацію: площі, оренди, суми виплат.

У клієнта було 41,5 тис. га. А ми, зробивши обмір полів, побачили, що у нього там 40,3 тис. га. Тобто на 1,2 тис. га в рік більше виділялося грошей. Це сотні тисяч доларів на рік.

Замовник бачить всю історію земельного банку. Часто буває, що якісь контури, які компанія орендує, не обробляються. А є якісь поля, які компанія обробляє, але не орендує. Тобто ми показуємо різні ризики і допомагаємо виявляти проблем.

Найбільший проект компанії – “Миронівський хлібопродукт” Юрія Косюка.

З нами працюють майже всі великі холдинги. Або ми їм поставляємо дані, або ми їх навчаємо, або продаємо їм дрони, або впроваджуємо проекти під ключ. Проводимо також due diligence під час покупки-продажу землі, аудити для інвесторів.

Плани компанії

З 2018 роки ми хочемо вийти на ринок з новим продуктом. CRM – система управління взаємовідносинами з орендодавцями. Це буде зручна база даних для внесення інформації про стан земельного банку з картографічною візуалізацією і інтеграцією з базою 1С для обліку виплати податків і оренди.

Ми розділили бізнес і створюємо окрему компанію – AG Advisors. Це чисто управлінський консалтинг. Тут буде блок землі і все, що з ним пов’язано. Ми бачимо себе як консультанта, як генпідрядника по максимальній автоматизації управління. Тобто ми говоримо про те, як управляти земельним банком, як управляти комерційною діяльністю і технікою.

Зараз ми робимо окремий проект. Хочемо зробити об’єднання консультантів для того, щоб інвестор заходив, а ми б для нього підбирали активи, юридично супроводжували угоду, проводили земельний аудит, фінансовий консалтинг.

SmartFarming сконцентрується на консалтингу і сервісах в агровиробництві. У майбутньому для інвесторів ми будемо робити проект рослинництва під ключ. Самі підбирати технології, своєю технікою вносити добрива і ЗЗР, дронами проводити моніторинг посівів і внесення ЗЗР.

До кінця року ми купимо власну агрохімічну лабораторію. На виході клієнт буде отримувати дані про кількість NPK в ґрунті, його кислотність, де у нього пісок, глина, або чорнозем.

Наше завдання – показати, на якій частині поля потрібно мінімум витрачати, так як більше не отримаєш все одно, а на якій – активно працювати і отримувати з гектара умовно не 8, а 12 тонн врожаю.

Без впровадження технології паралельного водіння і правильного виконання технологічних операцій на полі, все інше – неефективно.

Доходи

2 мільйони доларів – саме стільки ми продали за останні три роки своїх і партнерських проектів.

Ці кооперативи – це фішка. Довгостроково я вірю більше в кооперативи, ніж в холдинги. Нам цікаво продавати не маленьким фермерам, а консультантам, які якось їм допомагають.

Скільки коштують послуги компанії?

Аудит земельного банку для холдингів під ключ виходить 2-2,5 долара за гектар. Моніторинг стану посівів дронами – 15 гривень з гектара. Обмір полів – 15 гривень з гектара. Відбір проб ґрунту – 5 доларів з гектара. Консалтингові речі коштують в залежності від обсягу завдань. Супутниковий моніторинг на рік – 5 гривень з гектара. Ціни дуже конкурентні.


За матеріалами censor.net

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося