Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

Яка вирішальна перевага сучасних інноваційних технологій? Тепер вони доступні не лише великим компанія, а й для малого та середнього бізнесу. В конкурентній боротьбі будуть перемагати ті, хто зможе правильно збирати, обробляти та інтегрувати у свої процеси великі обсяги даних та інформації. 

Про це 19 го жовтня на дискусійній панелі «Покоління штучного інтелекту» під час проведення Київського міжнародного економічного форуму 2018 розповідав Стів Гуггенхаймер, корпоративний віце-президент Microsoft.  

Ми вже вдруге були учасником КМЕФ. В минулому році SmartFarming презентувала найбільшу експозицію дронів та БПЛА від українських виробників, цього разу наш стенд був ще масштабніше. Разом з компанією BKW Group| БКВ Груп ми представили концепцію decision farming що базується на поєднанні інструментів точного землеробства, цифрових технологій та консалтингу для прийняття найбільш ефективних операційних рішень. 

Decision farming – поєднання інструментів точного землеробства, big data та програмних продуктів

Наша експозиція була присвячена інструментам та рішенням, що дозволяють отримувати дані «від ґрунту до космосу» на кожному етапі агровиробництва. Це датчики ґрунту, що відслідковують та передають на сервер температуру, вологість ґрунту та рівень сонячної радіації; безконтактний сканер ґрунту TopSoil Mapper, який ми тестували в чотирьох регіонах України; пенетрометр для визначення рівня ущільнень ґрунту та побудови електронних карт-завдання для землеобробки; обладнання для паралельного водіння Hexagon; мобільна метеостанція та метеодатчики для обприскувачів від Meteotrek; БПЛА для проведення моніторингу посівів від Matrix UAV, Dronee, Ukrspecsystem; платформа для отримання даних супутникової зйомки Землі від EOS.

Наша діяльність як інтегратора технологій точного землеробства безпосередньо пов’язана з використанням таких технологічних рішень, оскільки вони забезпечують нас та наших Клієнтів необхідними даними для прийняття управлінських рішень.

Тема зростаючої ролі інформації як необхідного фактору для ефективного використання сучасних технологій проходила червоною ниткою через весь форум в дискусіях та доповідях спікерів. І це не випадково, оскільки ми живемо в час цифрової трансформації економіки та стоїмо на порозі створення рішень, що будуть працювати на основі штучного інтелекту.

Більше, про що говорили на КМЕФ 2018 читайте у нашому матеріалі. Цитати є не дослівними, а занотованими під час панелей та виступів.


Про робочу силу:

Розумні люди важливіші, ніж дешева робоча сила. Міжнародні компанії звертають увагу на Україну, тому що тут багато талановитих розробників

Ніколя Брюссон, співзасновник та виконавчий директор BlaBlaCar

Дешева робоча сила уже не є перевагою під час вибору інвестором напрямків інвестування. Так було 5 років тому, сьогодні технології важливіші.

Найголовніша проблема сьогодні – створити команду, що розуміє тренди, самостійно навчається, швидко засвоює нові технології та йде вперед

Василь Хмельницький, засновник інвестиційної групи UFuture

CEO SmartFarming Артем Бєлєнков демонструє експозицію Decision farming прем’єр-мінстру України Володимиру Гройсману 

Не винахідники змінюють суспільство. Це роблять інноватори. Наприклад, Сергій Лебедєв, творець першого комп’ютера в континентальній Європі, Ігор Сікорський, творець першого гелікоптера. Хтось купує зараз українські комп’ютери? Україна є першим виробником літаків у світі?

Лорен Грехем, професор МІТ

Головна проблема української ІТ-сфери – ми не маємо повноцінних інкубаторів та акселераторів для розвитку спеціалістів. Є або невеликі тестові проекти, або ж корпоративні лаби. Україні сьогодні необхідно мати великі, незалежні проекти

CEO UNIT.City Максим Яковер

Про сільське господарство:

Хто зі мною знайомий, той знає, що я великий оптиміст. Я абсолютно впевнена, через 10 років ми будемо продавати не лише якісне зерно, борошно, протеїни, а також і українські агротехнології – дрони, software, комплексних рішень для ферм, що роблять сільське господарство більш ефективним та sustainable

Ольга Трофімцева, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції

Легкий БПЛА з фіксованим крилом Dronee

Інноваційні технології – не панацея, а лише інструмент в руках досвідченого фахівця. Без наукової бази вони можуть не спрацювати. Ми створили першу в Україні науково-практичну платформу для досліджень і впровадження інновацій – «Інститут здоров’я рослин»

Віталій Ільченко, Власник групи компаній Ukravit

Один працівник сільського господарства в Ізраїлі створює продукції у 8 разів більше, ніж такий працівник в Україні. Головна причина, чому в Ізраїлі таке ефективне агровиробництво в тому, що там інтенсивне агровиробництво, що базується на застосуванні крапельного зрошення, роботизації та автоматизації виробництва.

Не можна просто взяти AgTech стартап з Ізраїлю чи США, привезти його в Україну і очікувати такий же результат, важливо щоб була адаптація, пілоти, а ще краще щоб створювались локальні проекти на основі локальної специфіки – якості землі, рівні освіти, кліматичних умовах

Юлія Порошенко, співзасновник Radar Tech, засновник Agrohub

GPS антена та термінал Hexagon Ti5

Про інвестиції:

Основне, чого не вистачає українським підприємцям – амбіції. Приходить такий до мене, а я в нього питаю – якщо ти сам в себе настільки не віриш, то як ти збираєшся інвестору доводити, що ти гідний отримати його гроші?

Ігор Ліскі, голова ради директорів компанії «Ефективні інвестиції

У 2017 році інвестиції в AgTech-технологій зросли на 29% у порівнянні з 2016 роком. У 2017 році ринок відновився після спаду фінансування у 2016 році, викликаного загальним 10% падінням венчурного фінансування

Юлія Порошенко, співзасновник Radar Tech, засновник Agrohub

У мене є дві новини: погана та хороша. Погана полягає в тому, що ми всі стоїмо на порозі рецесії і питання лише в тому, коли вона настане. Моє припущення – 12-24 місяці. У світі накопичився великий економічний дисбаланс, і ніхто не відміняв циклічність економічних процесів.

Хороша новина – ніколи ще не було такої кількості вільного капіталу – у одних лише Private equity funds під трильйон кешу. І це хороша новина, тому що ці гроші самі собою нікуди не зникнуть, їх потрібно буде кудись вкласти, і ми отримаємо більш обережний, ретельний відбір інвестиційних проектів і більш високі ставки. Хороші проекти, незважаючи на потенційну рецесію, без грошей не залишаться.

Перш за все необхідно робити інвестиції у ті компанії, що мають чітку стратегію розвитку на 5-10 років. Це не повинні бути фантазії, а продумані кроки, що базуються на економічних показниках

Борис Ложкін, член правління «WAN»

Україна – недооцінений ринок. Макроекономічний дисбаланс сьогодні набагато кращі, ніж це було в 2012 і 2013 роках. Це прекрасний час для довгострокових інвестицій. Потрібно вибирати акціонерне фінансування і використовувати можливості, поки конкуренти рахують ризики

Денис Тафінцев, старший партнер Horizon Capital

Top Soil Mapper – безконтактний сканер ґрунту 

Про лідерство та успіх:

Інвестуйте в себе, не чекайте допомоги, зробіть прості речі:

  • вивчіть англійську мову,
  • отримаєте хорошу освіту,
  • їдьте в акселератор, де зрозумієте, як повинні бути організовані всі процеси

Вікторія Тігіпко, засновник венчурного фонду TA Ventures

Існує різниця в культурах України та США. Якщо ти зробив помилку під час запуску бізнесу в Україні – ти невдаха. Якщо ти робиш помилку в США – ти досвідчений. Але не в тому випадку, якщо одну і ту ж помилку повторюєш двічі

Василь Хмельницький, засновник інвестиційної групи UFuture

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося