Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

Купувати нову сівалку щосезону може дозволити собі далеко не кожен агровиробник. Як же подбати про посівну техніку так, щоб навесні вона не потребувала додаткових інвестицій чи ремонту, а добре працювала та сіяла точно?

Інженер-мехатронік систем точного землеробства SmartFarming Олексій Агєєв та головний інженер ПП «Агрон» Василь Завальський підготували для вас ключові поради щодо того, на що треба звернути увагу при підготовці посівної техніки до зими.

Процес консервації сівалки передбачає сумлінне виконання послідовності дій щодо збереження всіх систем техніки. Так, зокрема, розпочати варто з очищення всіх систем та мийки сівалки. Видалення бруду, залишків посівного матеріалу та хімічних засобів дасть вам змогу виявити дрібні пошкодження, тріщини та інші можливі дефекти, отримані у процесі експлуатації.

Далі варто подбати про вразливі деталі та системи: зняти всі гумові елементи для зберігання у теплому приміщенні, адже від перепадів температур вони можуть потріскатися, внаслідок чого перестануть виконувати свої функції. Якщо сівалка має систему внесення рідких добрив (як, наприклад, vApplyHD від Precision Planting), таку систему обов’язково промити та законсервувати з антифризом. Як виконати цю операцію ми розповідали у попередній публікації.

Наступний крок у підготовці сівалки до зими — змащування рухомих з’єднань та вузлів, а також покриття всіх непофарбованих частин консистентним мастилом. Зазвичай змащення потребують рухомі місця з’єднань складання-розкладання рами, втулки опорних коліс, підшипники валів, механічні приводи, тощо. Мастило захистить робочі органи від іржі та корозії.

Далі варто ретельно оглянути на пошкодження робочі органи та знімні частини сівалки, приділивши особливу увагу системам, що безпосередньо впливають на якість висіву. Монітор сівалки варто зняти з трактора та зберігати у теплому приміщенні.

Посівну техніку рекомендуємо зберігати в ангарі або під навісом, обов’язково у транспортному положенні та не спирати на землю. Для розвантаження транспортних коліс на зимовий період варто використовувати колодки.

Дбайливий підхід до консервації сівалки на зимовий період та своєчасна діагностика дозволить підготувати чутливі системи до морозів, а також виявити та замінити деталі, що потребують оновлення. Детальніше про це — у відео від експертів.

 

Сервісні інженери SmartFarming зібрали найважливіші поради щодо консервації, типові для будь-яких видів посівної техніки, та сформували їх у вигляді чекліста. Завантажуйте та користуйтесь!

Виникли питання або потрібна допомога у захисті вашої сівалки? Звертайтеся до представників сервісної підтримки SmartFarming за телефоном +38 (067) 385-63-99.

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося