Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

Компанія Central Farming Ukraine підвищила ефективність виробничих процесів завдяки впровадженню систем точного землеробства, в чому їй допомогла компанія SmartFarming.

Cтрімкий розвиток інформаційних технологій не пройшов повз агропромисловий комплекс. З їхньою появою все більшої популярності в сільському господарстві набирає точне землеробство. На сьогодні це комплексна високотехнологічна система господарювання, що впроваджує новітні досягнення в галузі інформатики й техніки, це низка рішень, які в сумі дають колосальний результат.

У комплексі точного землеробства умовно можна виділити три складові:

  • техніка та обладнання;
  • аналітичні дані для побудови карт завдань;
  • програмне забезпечення та кваліфіковані фахівці.

Відразу впровадити весь комплекс точного землеробства складно та дорого. Виходячи з цього, простіше діяти поетапно. Спочатку потрібно провести інвентаризацію полів та скласти їх електронну карту, вивчити стан ґрунтів, а далі починати роботу з технікою. Розглянемо системний підхід до впровадження точного землеробства на прикладі проекту в компанії Central Farming Ukraine. Спільний проект можна розділити на три блоки: «Земельний банк», «Техніка та обладнання» і «Джерела даних для аналізу».

Земельний банк

Співпраця SmartFarming та компанії Central Farming Ukraine почалася зі зведення даних про земельні активи. З огляду на той факт, що основним активом в агровиробництві є земля, то й побудова системи управління земельним банком ― це перший і один з найважливіших кроків для виживання в умовах сучасних ринкових реалій.

Усі результати картографування звелися в одну карту точних контурів полів і у векторному форматі експортувалися в PreAgri  ― онлайн-сервіс, розроблений нашими партнерами для збирання й аналізу просторових даних сільськогосподарських підприємств.

Техніка та обладнання

Другий блок роботи розпочався з інвентаризації технічних засобів. Якість технологічних операцій безпосередньо залежить від техніки і навісного обладнання, систем паралельного водіння і автопілотів, систем висіву та внесення добрив. Вся техніка в парку компанії Central Farming Ukraine оснащена GPS-трекерами, що дозволяє відстежувати місце розташування всіх машин з будь-якої точки.

Корпоративна система GPS-моніторингу техніки, агрегатів та автотранспорту уможливила комплексний облік пального по ланцюжку «АЗС — бензовоз — техніка — витрата на поле», а також підключення диспетчерської служби, систем оперативного планування й облік фактичних робіт техніки. Крім GPS-приймачів комбайни обладнані датчиками врожайності й вологості, а бортовий комп’ютер дозволяє проводити процес документування, картографування врожайності. Це дає можливість побачити показники маси зерна на різних ділянках поля. Інформація зберігається у вигляді треку зі значеннями в конкретному місці на полі. Дані одночасно збираються з усіх машин і зберігаються в обліковому записі.

Аналіз даних

У третьому блоці фахівці SmartFarming надавали супутникові знімки з оцінкою стану посівів компанії Central Farming Ukraine. Супутниковий моніторинг дозволяє в режимі реального часу спостерігати за станом посівів на великій території і навіть на полях, що знаходяться на великій відстані. Користь безперервного спостереження в тому, що у разі будь-якого відхилення від норми надходить оперативне повідомлення про проблему.

Для побудови картограм внесення добрив або перегляду технологій обробітку ґрунтів проводився аналіз історичної продуктивності. Він являє собою низку супутникових знімків і їх порівняння. У результаті у вас на руках є інформація про закономірний розвиток біомаси протягом багатьох років. Як показує практика, на деяких ділянках стан посівів на полях завжди гірший, ніж на інших.

Після вивантаження даних з польового обладнання в програмне забезпечення можна проводити просторовий аналіз за будь-яким обраним показником. У випадку компанії Central Farming Ukraine в PreAgri було внесено інформацію щодо історичної продуктивності полів, карти врожайності, супутникові дані, дані агрохімічного аналізу, карти рельєфу та інші.

У сільському господарстві, як і в інших галузях, збирання, зберігання й аналіз отриманої інформації відіграє важливу роль. Недостатньо мати космознімки або техніку, нехай навіть й обладнану датчиками, потрібно вміти аналізувати отримані дані, щоб ухвалювати правильні рішення. Всі етапи проекту передбачають обов’язкову наявність у компанії кваліфікованого персоналу. Незважаючи на згадану простоту програмного забезпечення, існує гостра потреба в навчанні. Всі можливості сервісу наших партнерів презентувалися керівництву та співробітникам компанії. Після кожного закритого блоку проводилися консультації та навчання працівників відповідно до їх ролі в процесі.

«Помилково розглядати точне землеробство тільки як картування врожайності й застосування змінної норми добрив. Сьогодні агрокомпанії потребують комплексних рішень і якісного супроводу. Тільки так можна отримати реальний прибуток, запровадивши рішення точного землеробства», ― переконаний Артем Халявка, заступник директора.

Такий інноваційний підхід до аграрного бізнесу підвищує ефективність роботи, збільшує врожайність, а також зменшує витрати на вирощування зернових та інших культур. Відбувається це шляхом вибору правильної концепції керування сільським господарством, в основі якої лежить дослідження неоднорідностей ділянок поля.

Від реалізації проекту компанія Central Farming Ukraine отримала повернення інвестицій завдяки економії витрат на ЗЗР та добрива. Впровадження систем управління агровиробництвом оптимізувало процес управління земельним банком агрокомпанії, зменшило вплив людського фактора, забезпечило прозорість виробничих ланцюжків, що в свою чергу дозволило підвищити контроль активів і ефективність управлінських рішень.

«У результаті співпраці ми отримали аналітику по наших полях, що дає розуміння основних неоднорідних зон. На цих полях буде повторно проводитися відбір проб ґрунтів для визначення вмісту різних елементів ― азоту, фосфору, цинку, калію, а  також гумусу, кислотності тощо. За результатами досліджень буде прийнято рішення, в яких зонах, до яких норм і яке добриво вносити», ― каже Олександр Шаповал, головний агроном Central Farming Ukraine. 

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося