Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

17 травня асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” спільно з агенцією UCABevent провела перший захід із серії “Дні агротехнологій”. Подія була присвячена демонстрації ефективних технологій обробки ґрунту та посіву кукурудзи.

Учасники заходу могли ознайомитися з новітніми технологіями дослідження властивостей ґрунту та моніторингу стану культур. Також у польових умовах було продемонстровано роботу передпосівних культиваторів та сівалок точного висіву.

Для заходу було виділено демо-поле в Бориспільському районі Київської області, на якому відвідувачі могли прослідкувати за роботою тракторів від провідних виробників: New Holland, Case IH, Claas, AGCO, Massey Ferguson. Був і досить представницький склад причіпної техніки для передпосівної ґрунтообробки та посіву: Amazone, Pottinger, KUHN, Case IH, Maschio Gaspardo, Great Plains, Horsch, Lemken та інші. Зокрема, було влаштовано змагання сівалок кукурудзи різних виробників.

Серед розробок для підвищення ефективності сільського господарства були представлені й рішення SmartFarming.

Господарства вкладають великі гроші у техніку, але часто не використовують можливості аналітичних даних. А їхнє застосування дозволило б збільшити врожайність, а отже й отримувати більші прибутки.

Консультант компанії SmartFarming Вадим Остапенко розповів про кілька рішень, що можуть підвищити ефективність агровиробництва.

Topsoil Mapper — технологія аналізу структури та щільності ґрунту

Технологія безконтактного аналізу ґрунту від австрійської компанії Geoprospectors дозволяє отримувати точні карти по таких показниках, як структура ґрунту, глибина ущільнення і виділити зони з різним ступенем вологозабезпечення. Окрім цього, за допомогою Topsoil Mapper можна побудувати карту завдання на проведення глибокого рихлення.

Topsoil Mapper дозволяє здійснювати рихлення ґрунту і в режимі реального часу. В такому разі сканер кріпиться попереду трактора і передає показники безпосередньо на причіпну техніку. Ми ж встановлюємо сканер на автомобіль, скануємо та отримуємо картограму. Їздимо паралельними лініями з відступом в 25 метрів. У водія є два монітори, перший — це монітор сканера, а інший — курсовказівник,

розповідає Вадим Остапенко

Вадим Остапенко презентує Topsoil Mapper

Система вже пройшла тестування. Для тестів було обрано невелику ділянку, приблизно 10 гектарів; після відпрацювання технології по збору даних перейшли до полів. Вже проведено збір даних у Вінницькій, Дніпропетровській, Київській, Чернігівській та Черкаській областях.

Ми отримали дуже цікаві результати. Вони автоматично згенеровані, але їх дуже складно використати в реальності. Ми пішли трохи далі — інтерполювали отримані дані та побудували карти, на яких були векторні зони. Потім перевірили адекватність карти, провівши заміри глибини ущільнення пенетрометром у контрольних точках та визначивши тип ґрунту у визначених сканером зонах. В переважній більшості випадків ці показники корелюють.

Але не можна одразу визначити склад і тип ґрунту. Спочатку отримуємо зони, а вже потім проводимо відбір проб і визначаємо агрохімічні та фізичні характеристики ґрунту.

Topsoil Mapper дозволяє визначити ще дві характеристики: глибину залягання підплужної підошви та вологозабезпеченість — даний показник дуже важливий при нормуванні кількості добрив.

Найближчим часом ми зможемо давати й карту товщини підплужної підошви. Зараз працюємо над тим, яким чином надавати таку інформацію, щоб господарствам було зручно її використовувати.

Технологія нова — ми її тільки випробовуємо. Але ми вже співпрацюємо з 4 компаніями. Це МХП, ІМК, Агро КМР і Maisadour. Проект ведемо спільно з Frendt: вони сканують ґрунт, а ми проводимо аналітичну обробку отриманих даних,

підсумував Вадим Остапенко

Hummingbird — інструмент для моніторингу стану культур

Інше рішення, про яке розповів консультант SmartFarming — британська розробка Hummingbird, що дозволяє обробляти дані, отримані з БПЛА.

Сервіс дозволяє оцінити стан озимих культур: озимого ріпаку, озимої пшениці та ячміню, кукурудзи, соняшника, цукрового буряку та картоплі. Також надається інформація супутникового моніторингу, а головне — аналітичні дослідження.

Розрахунок кількості рослин за допомогою сервісу Hummingbird

Цей інструмент дозволяє отримати дані про кількість рослин, карту розвитку рослин, прогнозування врожаю, але алгоритми відпрацьовані ще не для всіх культур. Можна відрізнити, де бур’яни, а де культури. Але загалом яка інформація потрібна аграрію? Відсоткове відношення забур’янення одного поля відносно іншого. Це дозволить розуміти, яка кількість ЗЗР потрібна.

Є ще одна цікава функція, яку можна реалізувати хоч зараз — моніторинг пропашних культур. Для цього необхідно лише три вильоти: перший — аналіз якості сходів, другий — ідентифікація бур’янів для внесення гербіцидів, третій — визначення ефективності внесення.

Інструмент дозволяє проводити моніторинг щільності сходів. Аналіз проводиться на площі 100 кв.м, на якій фіксується кількість рослин. А потім значення інтерполюються на усю площу. Такий продукт може бути цікавий і агроному, і економісту, і директору господарства.

Проект в Україні реалізують вже дві компанії. Агрохолдинг “Мрія” самостійно, а Continental Farmers Group — спільно зі SmartFarming.

“Дні агротехнологій” продовжаться до 20 вересня. Учасники знову зберуться на тій самій локації, щоб оцінити результати посіву кукурудзи різними сівалками й визначити ту техніку, що справилася з завданням найкраще.

Консультант
Залиште контакти та отримайте безкоштовну консультацію!

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося