Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

Кожен агровиробник прагне отримувати високий прибуток при максимально низьких витратах. Для цього, в першу чергу, необхідно розумно розподіляти ресурси в залежності від зональних особливостей полів. Так як більшу частину фінансових ресурсів середньостатистичний аграрій витрачає на мінеральні добрива і ЗЗР, на ринку затребувані рішення, які допомагають оптимізувати внесення агрохімії. Одне з них — польовий аналізатор Augmenta.

 

ЩО СОБОЮ ПРЕДСТАВЛЯЄ ПОЛЬОВИЙ АНАЛІЗАТОР AUGMENTA

Augmenta — це система, розроблена грецьким фермером, яка дозволяє агровиробникам отримувати повну картину про стан здоров’я і якість вирощуваних культур за допомогою PnP-пристрою, що сканує і аналізує рослини під час руху трактора полем.

Польовий аналізатор Augmenta

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Пристрій складається з мультиспектральної камери (5 спектрів: 4к, ІЧ, RGB) і штучного інтелекту, або нейронної мережі, як його називають розробники, — програмного забезпечення, що дозволяє аналізувати і приймати рішення в режимі реального часу. Аналізатор забезпечує ширину сканування 40 метрів з можливістю розбивки на 128 секцій. Крім цього, роздільна здатність знімків пристрою значно вища в порівнянні зі стаціонарними датчиками — 12 пікселів на сантиметр.

ПЕРЕВАГИ ПРИСТРОЮ

Сьогодні на ринку представлено чимало рішень на основі оптичних сенсорів, які дозволяють збирати дані і одночасно з цим проводити диференційоване внесення добрив. У порівнянні з більшістю популярних технологій, у Augmenta є ряд принципових переваг:

 • Автоматичне калібрування при кожному вмиканні пристрою. Процес займає не більше 60 секунд, в той час як в подібних рішеннях для проведення якісного калібрування необхідно показати приладу, яку рослину розцінювати як якісну, а яку — “бракувати”. Це вимагає чимало часу і зусиль.
 • Зручність і простота в установці і підключенні до сільськогосподарської техніки. Пристрій легко закріплюється на будь-якому тракторі, може посилити штатне обладнання і підключається через спеціальний протокол CAN.
 • Широкий спектр застосування. Аналізатор можна використовувати для підживлення азотними добривами, диференційованого внесення азоту в реальному часі, десикації, точкового внесення ЗЗР суцільної дії, внесення регуляторів росту зі змінною нормою.

Порівняння популярних рішень для економії ЗЗР та добрив (на основі публічної інформації)

Таблиця 1. Порівняння популярних рішень для економії ЗЗР та добрив (на основі публічної інформації)

* Буде доступним у 2022 році.  ** Необхідно ставити на штангу обприскувача кожні 50 см.

 

ОСОБЛИВОСТІ УСТАНОВКИ ТА ІНТЕГРАЦІЇ

Польовий аналізатор сумісний з обладнанням всіх світових виробників техніки: Trimble, CNH, JD, Arag, Raven, Claas і т.д., а це значить, що його можна підключити практично до будь-якої техніки на ринку України. Пристрій встановлюється на даху обприскувача або трактора на спеціальному кріпленні, що доступне в різних конфігураціях. Наприклад, на рис. 1 на даху John Deere в центрі козирка встановлена штатна антена SF6000, і в цьому випадку для розміщення аналізатора перед антеною замість стандартного кріплення використана планка з виносом.

Установка Augmenta на даху John Deere зі штатною антеною

Рис. 1. Установка Augmenta на даху John Deere зі штатною антеною

Існує 2 основних способи підключення пристрою до штатних систем сільгосптехніки:

 • підключення через ISOBUS;
 • підключення через OmniBox в ланцюг терміналу.

В обох випадках для завершення інтеграції необхідно зайти в штатні налаштування обприскувача або трактора (чи системи трактор + розкидач) і «дозволити» Augmenta виконувати свою роботу.

 

ЯКІ ДАНІ ДОЗВОЛЯЄ ЗІБРАТИ AUGMENTA?

Під час роботи техніки Augmenta збирає цілий комплекс даних: система камер, якими оснащено пристрій, сканує поле в режимі реального часу, після чого штучний інтелект формує карту вегетаційного індексу. На основі цих даних аналізатор дає команду клапанам секцій обприскувача або «тарілочкам» розкидача вносити більше або менше агрохімії в залежності від вегетаційного індексу. Варто підкреслити, що все це відбувається в реальному часі, тобто протягом однієї-двох секунд, паралельно з аналізом неоднорідностей на полі і їх автоматичною фотофіксацією.

Програмний інтерфейс Augmenta на планшеті в кабіні трактора

Рис. 2. Програмний інтерфейс Augmenta на планшеті в кабіні трактора

Зібрану інформацію пристрій обробляє і за допомогою модему передає на сервер. Якщо в польових умовах немає доступу до мережі, дані акумулюються у внутрішній пам’яті (1,5 Тб) і вивантажуються автоматично при наявності стільникового зв’язку. Надалі вивантажені дані можна передавати на обробку, інтегрувати в FMS-системи, формувати на їх основі pdf-звіти або вивантажувати/завантажувати shapefiles.

Рис. 3. В такому вигляді інформація для аналітика чи агронома доступна на сервері

Ще одна важлива функція, яка дозволяє виявляти проблеми на полі і приймати рішення в режимі реального часу, — це автоматична фотофіксація неоднорідностей. Коли система виявляє неоднорідні ділянки в процесі руху полем, вона автоматично робить знімок, прив’язує його до геоміток і відправляє цю інформацію на сервер.

Знімки проблемних зон на полі з прив'язкою до їх місцезнаходження

Рис. 4. Знімки проблемних зон на полі з прив’язкою до їх місцезнаходження

 

Вас може зацікавити:

ПЕРЕОБЛАДНАННЯ ОБПРИСКУВАЧІВ

 

КЕЙС ІЗ ПРАКТИКИ

У 2021 році команда SmartFarming тестувала польовий аналізатор на полях клієнта в Житомирській області, в рамках диференційованого внесення азотних добрив в посівах кукурудзи. Аналізатор Augmenta встановили на самохідний обприскувач John Deere R4044, який вже був обладнаний системою Y-Drop для внесення азотних добрив в прикореневу зону.

Для опису роботи і показників приладу в польових умовах, визначимо ключові принципи його роботи.

При змінній нормі внесення азотних добрив аналізатор сканує поле і ділить його на умовні зони:

 • зони з хорошим потенціалом (умовно — зелені) — це ті ділянки поля, які добре розвиваються і мають високий індекс вегетації. У таких зонах Augmenta вносить 80% від заданої агрономом норми азотних добрив;
 • зони з високим потенціалом зростання (умовно — жовті) — ділянки, рівень вегетації яких нижчий, ніж у «зеленій зоні», а потенціал росту вищий, оскільки рослини ще не досягли свого максимуму. У таких зонах Augmenta вносить 100% від заданої норми добрив;
 • зони з низьким потенціалом (умовно — червоні) — зони, в яких зазвичай рідкі або вимоклі посіви з недорозвиненими дрібними рослинами. На таких ділянках Augmenta вносить допустимий мінімум, для підтримки життєдіяльності мікроорганізмів у ґрунті.

Під час внесення добрив з Augmenta на полях підприємства спостерігали наступну картину (рис. 5-9).   

Рис. 5. Індекс вегетаційної маси, дані аналізатора Augmenta

Рис. 6. Факт внесення азотних добрив, дані Augmenta

Рис. 7. Контрастний знімок поділу поля на зони, як «бачить» Augmenta

Рис. 8. Знімок з Onesoil через 4 дні після внесення азотних добрив

Рис. 9. Знімок з Onesoil через 12 днів після внесення азотних добрив

 

Рисунки 5 і 7 представляють одні і ті ж дані в різній інтерпретації. Відсутність червоної зони на рисунку 3 говорить про те, що більшу частину поля займають зони з хорошим і високим потенціалом. Відповідно, в зеленій зоні при підживленні під управлінням Augmenta тут вносили 80% від заданої норми добрив, а у світлій зоні — 100% від заданої норми. При такому розподілі і базовій нормі внесення 155 л/га на площі поля 51 га вдалося заощадити 335 літрів азотних добрив.

Рисунки 8 і 9 показують, що до підживлення поле було вкрай неоднорідним, а вже через 12 днів після диференційованого внесення добрив індекс вегетації, а значить і загальний потенціал поля, вирівнявся. Тепер чекаємо осені, щоб підтвердити спостереження і гіпотези даними «з бункера» комбайна.

 

AUGMENTA І АВТОМАТИЗАЦІЯ АГРОВИРОБНИЦТВА

На основі отриманих карт індексу вегетації з Augmenta можна робити висновки про стан посівів, визначати слабкі і сильні зони полів. При цьому немає потреби робити завдання на агроскаутинг в FMS, оскільки аналізатор Augmenta автоматично зробить це за вас. Звичайно, це не позбавить агронома від необхідності виїжджати в поля для контролю робіт, однак якщо на полях працює кілька агрегатів, обладнаних Augmenta, аналізувати рух техніки і бачити детальну картину з поля можна і онлайн, з мобільного пристрою або в веб-інтерфейсі.

Синхронізація даних з кількох одиниць техніки, обладнаних Augmenta

Рис. 10. Синхронізація даних з кількох одиниць техніки, обладнаних Augmenta

 

В цілому ж, Augmenta забезпечує важливі кроки на шляху до автоматизації сільського господарства за рахунок трьох ключових моментів:

 • збір даних: мультиспектральний машинний зір допомагає визначити стан та стадію розвитку рослин при кожному виїзді трактора в поле;
 • аналіз інформації: обробка отриманих даних в режимі реального часу за допомогою штучного інтелекту, який перетворює отримані зображення на рішення згідно агрономічних моделей;
 • контроль: автоматизоване виконання польових операцій, тобто повністю автоматичне внесення добрив і ЗЗР.

«Augmenta — це пристрій завтрашнього дня з широким спектром можливостей. Це система, яка забезпечує не тільки моніторинг посівів, а й точкове внесення ЗЗР, автоматичне регулювання норм при підгодівлі, внесення регуляторів росту, дефоліантів, а також автоматичний сучасний агроскаутинг. Аналізатор дозволяє автоматизувати польові операції і робить процеси управління агробізнесом зрозумілими і простими», — поділився враженнями від роботи з пристроєм Артур Анділахай, агроном-консультант SmartFarming.

 


Цікавить можливість протестувати польовий аналізатор Augmenta? Хочете дізнатися більше про пристрій або вже задумалися про його придбання для свого господарства? Звертайтеся до наших менеджерів та отримайте детальну консультацію: (067) 829 10 80, sales@smartfarming.ua

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

  Дякуємо!
  Ваша заявка вже обробляється

  Незабаром ми з Вами зв’яжемося