Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

Щонайменше 25,3 млрд грн (або $922 млн) знадобиться для того, аби відбудувати зруйновану російськими окупантами інфраструктуру міста Ірпінь, що на Київщині. Експерти проекту RebuildUA оцифрували всі руйнування населеного пункту на основі проведеної зйомки з БПЛА та оцінили збитки разом з фахівцями KSE Institute.

Після звільнення Ірпеня ЗСУ, у квітні 2022 аналіз руйнувань міста проводили безліч команд і різними способами. Використовували автоматичне розпізнавання об’єктів на основі супутникових знімків, проводили наземну зйомку, збирали заяви на фіксацію збитків від місцевих жителів та підприємців. RebuildUA проаналізували кожну будівлю, що зазнала пошкоджень. На оцифровку команда витратила понад 750 годин, і на сьогодні має найточніші дані оцінки збитків Ірпеня.

На початок війни в Ірпені налічували 22 149 будівель, проживало майже 70 000 мешканців. З початком бойових дій місто зазнало потужних обстрілів та бомбардування, внаслідок чого було пошкоджено 10 596 будівель різного цільового призначення, 2501 з них – сильно пошкоджені або знищені повністю.

Найбільше постраждав житловий фонд – 9 690 будівель (майже 50% від усіх наявних), сукупні збитки за цією категорією будівель складають 17,7 млрд грн ($648 млн). Значну частина пошкоджень припала на багатоквартирні будинки, зокрема – новобудови: сучасні житлові комплекси із розвиненою інфраструктурою. 17,3% багатоквартирних будинків зазнали сильного пошкодження, а загальна площа руйнувань цієї категорії будівель склала 2 612,9 тис кв.м. Загалом збитків від руйнувань квартир завдано 84 288 особам (за оцінками ГО «Урбанина»).

На другому місці за масштабами руйнувань — соціальна інфраструктура. Внаслідок війни зруйновано 53% усіх соціальних обʼєктів міста, що призвело до збитків на суму 3.7 млрд гривень. Через бойові дії в Ірпені пошкоджено або зруйновано 54 освітніх будівлі, 26 будівель охорони здоров’я, 9 спортивних закладів, 63 готелі та заклади рекреації.

Від бойових дій та окупації значної шкоди зазнав і місцевий бізнес. Так, руйнувань завдано 253 комерційним будівлям на суму близько 1,1 млрд грн ($40,9 млн), а також 323 об’єктам промисловості та будівництва майже на 3 млрд грн ($10 млн).

За даними Центру розвитку інновацій (Vkursi Hromada), до початку війни у місті було зареєстровано 12 383 СГД, які сукупно сплачували до місцевого бюджету податків та зборів близько 0,8 млрд грн (за 2021 рік).

Завантажуйте детальний звіт про руйнування міста-героя Ірпінь за посиланням: https://rebuildua.net/irpin

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося