Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

Компанії SmartFarming та Vkursi Agro ініціювали запуск проекту RebuildUA, що має на меті оцифрувати, проаналізувати та наочно показати зруйновану інфраструктуру України. Результати проведеного аналізу команда проекту планує передати громадам, органам державної влади і спеціалізованим фондам задля запуску процесу відбудови країни. Повна, деталізована інформація про руйнування дасть змогу провести глибинну оцінку завданих збитків, обґрунтувати потребу у фінансуванні та сприятиме залученню ресурсів для відбудови країни.

«Внаслідок воєнних злочинів росії та білорусі частина інфраструктури України зруйнована, наші громадяни покинули свої домівки, а бізнес частково зупинив діяльність. В Україні йде національно-визвольна війна і перемогу в ній ми здобудемо виключно на полі бою. В першу чергу ми повинні підтримувати ЗСУ, але вже зараз маємо зайнятися відновленням інфраструктури. Від цього напряму залежить, коли ми зможемо перемогти і повернути українцям їх домівки та робочі місця.

Компанії SmartFarming та Вкурсі Землі мають величезний досвід у використанні сучасних технологій для оцифрування картографічних даних та у створенні аналітики для прийняття рішень. Тож ми вирішили допомогти державній та місцевій владі зробити аналіз руйнувань та підготувати детальну аналітику в розрізі населених пунктів, громад та областей.

Переконані, що результати проекту допоможуть аргументувати та залучити необхідний об‘єм фінансування на відбудову, а також забезпечити контроль над його цільовим використанням», – розповів ініціатор проекту, засновник SmartFarming та cпівзасновник Вкурсі Агро Артем Бєлєнков.

Для оцифрування зруйнованої інфраструктури використовуються ортофотоплани, отримані за допомогою зйомки деокупованих територій з БПЛА. На основі цих даних фахівці та волонтери RebuildUA визначають розміщення пошкоджених об’єктів, призначення будівель та розпізнають рівні руйнації.

Оцифрування територій, що зазнали руйнацій внаслідок військових дій, команда проекту розпочала з населених пунктів Київщини, зокрема — з села Мощун в Бучанському районі. Саме цей населений пункт одним із перших зустрічається на виїзді з Києва, а у березні 2022 він став одним із опорних вузлів оборони столиці. Через активні бойові дії село було зруйноване майже повністю та наразі є одним із найбільш зруйнованих населених пунктів Київської області.

“Мощун міг стати для ворога воротами на шляху до столиці. Проте наші воїни проявили дива військової майстерності. Під ногами загарбників горіла не тільки земля, а й вода. Українські захисники підривали мости, понтонні переправи, не даючи ворогу просунутися далі. Вони втримали Мощун. І цим захистили Київ”, — написав на своїй сторінці Facebook Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

Експерти RebuildUA нарахували у Мощуні 2 000 пошкоджених об’єктів (із 2 789 наявних). Серед них 929 житлових будинки (із 1 168), 20 промислових об’єктів (із 43), 3 шкільних будівлі (із 3) та 3 магазини (із 3). Зазнали пошкоджень також єдине у селі поштове відділення, будинок культури та церква Іоанна Хрестителя.

Окрім цього, зафіксовано 1 597 кратерів від снарядів, а отже в середньому на 1 гектар площі населеного пункту влучило по 6 снарядів.

 

Повністю знищено 719 будівель, що складає 36% від усіх споруд у населеному пункті, сильно пошкоджені ще 156 (8%). У грошовому виразі втрати від руйнувань села Мощун становлять понад 1,1 млрд гривень або $37,3 млн, за підрахунками KSE Institute.

Сума збитків, завдана селу через руйнування приватних будинків, складає 954 млн гривень або $32,6 млн. Збитки від пошкоджень та руйнувань господарських приміщень оцінюються в 94,7 млн гривень або понад $3 млн. Втрати активів промислових обʼєктів становлять 21 мільйони гривень або майже $72 тис.

Детальний звіт про руйнування села Мощун Київської області можна завантажити за посиланням: https://rebuildua.net/.

У рамках проекту RebuildUA щотижнево будуть публікуватися результати оцифрування та аналізу населених пунктів Київській області. Далі за планом фіксація пошкодженої інфраструктури на Чернігівщині та Сумщині та масштабування проекту на всю територію України.

Серед партнерів RebuildUA, що допомагають реалізувати різні етапи проекту, — Київська школа економіки, громадське об’єднання «УРБАНИНА», Центр відновлення економіки та контент-маркетингова агенція TOP LEAD.

Проект реалізується за підтримки Національної поліції України, Департаменту Кіберполіції Національної поліції України, компаній Odgers Berndtson, KERNEL, TVIS та FlyTechnology.

——————–

RebuildUA потребує допомоги волонтерів та фінансової підтримки. Щоб підтримати проект, заповніть відповідну анкету на веб-сторінці проекту: https://rebuildua.net/.

 

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося