Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

З 1 лютого 2022 року SmartFarming об’єднує експертизу з InVenture та Kosovan Legal Group  у спільному проекті з супроводу купівлі-продажу агробізнесу AgriDeal.

AgriDeal – це платформа для продавців агробізнесу та інвесторів, що поєднує досвід із залучення інвестицій, широку земельну та юридичну експертизу компаній-партнерів задля супроводу угод купівлі-продажу агробізнесу. Проект має на меті забезпечити можливість купівлі-продажу готових, діючих підприємств, із урахуванням всіх особливостей таких угод.

«Більш ніж 10-річний досвід на ринку M&A в агросфері показує, що завдання, які лежать у площині купівлі-продажу агробізнесу вимагають різнобічної експертизи: агрономічної, фінансової, юридичної, брокерської, розуміння трендів в агросекторі, аж до відстеження поточного внутрішнього стану гравців цього ринку. Цей комплекс задач неможливо ефективно розв’язати ресурсами однією компанії.

Наш альянс заснований на досвіді злагодженої взаємодії та успішному вирішенні завдань на користь наших клієнтів. Така колаборація дозволить нашим поточним та новим клієнтам отримати унікальну послугу комплексного професійного супроводу угод продажу чи придбання агрокомпаній в Україні», – зазначив Олексій Олейніков, керуючий партнер InVenture.

Для продавця AgriDeal забезпечить:

 • ефективну підготовку до продажу, що включає ретельну перевірку всіх активів, звітності та фінансового стану підприємства;
 • оцифровку вартості земельного банку з урахуванням кожного гектара;
 • визначення ключових ризиків та складання roadmap для їх вирішення до укладання угоди;
 • пошук інвестора та просування інвестиційної пропозиції через канали комунікацій AgriDeal;
 • підготовку інвестиційного плану для сторін угоди та створення data room;
 • консультування та медіацію в переговорних процесах;
 • структурування угоди та повний транзакційний супровід.

Серед послуг AgriDeal для покупця:

 • комплексний пошук активів за наданими критеріями;
 • детальний аудит агрокомпаній та їх активів з оцифруванням вартості;
 • незалежна експертна оцінка доцільності інвестування та потенційних ризиків угоди;
 • супровід ведення переговорів, представлення інтересів та надання консультацій на всіх етапах угоди;
 • рекомендації щодо побудови системи агровиробництва та підвищення її ефективності через застосування сучасних технологій;
 • супровід введення новоствореної юридичної структури на ринок.

«Ефективне проведення угод купівлі-продажу передбачає багаторівневу взаємодію покупця, продавця та залучених консультантів, від якого в результаті виграють усі зацікавлені сторони. Покупець — у придбанні цінного активу, який відповідатиме його критеріям, запобіганні будь-яким ризикам, а також у тому, щоб актив приносив окупність інвестицій. Продавець — у максимізації вартості бізнесу та досягненні збалансованих умов угоди продажу активу. І тут мова не лише про залучення професійних компетенцій, а й про економію часу, управління підготовкою та проведенням угоди, перевіркою і оцінкою активів та ін.», – прокоментував запуск проекту Назар Малиняк, партнер SmartFarming.

Ключовими особливостями платформи, що відрізняють її від подібних проектів з купівлі-продажу землі, є:

 • широкий та різнобічний досвід реалізації проектів у провідних агрокомпаніях України;
 • унікальна експертиза та вся необхідна інфраструктура для реалізації складних проектів;
 • комплексний підхід – вирішення всього спектру завдань, від аналізу ситуації та розробки проекту до супроводу після укладання угоди.

Як зазначають партнери проекту, платформа AgriDeal сприятиме не тільки регулюванню вартості активів в інтересах продавця чи покупця. Фахівці проекту допоможуть знайти відповідний актив чи інвестора, структурувати та укласти угоду, а також розвивати актив надалі. AgriDeal – не про швидкі угоди купівлі-продажу, а про системний багаторівневий підхід до проведення угоди та максимальні результати для всіх її сторін.

«Цілком можливо, що через п’ять років після допуску юридичних осіб до купівлі землі с.-г. призначення на ринку з’являться пропозиції купівлі аграрних підприємств з масивами земель в обробці. При цьому на інтерес до купівлі готового аграрного бізнесу це жодним чином не вплине, а лише спричинить зміну алгоритмів перевірки та вартості активу. Враховуючи такі тенденції, продавцям та інвесторам знадобиться зручний, комплексний інструмент для входу, і, що важливо, подальшого виходу з аграрного бізнесу. У цьому бачимо перспективу проекту AgriDeal», — зазначив Анатолій Косован, керуючий партнер Kosovan Legal Group.

 


Для довідки

Kosovan Legal Group юридична фірма, основним фокусом якої є супровід діяльності аграрних та зернотрейдингових компаній. Фахівці Kosovan Legal Group супроводжували понад 40 угод купівлі-продажу аграрних компаній, під час яких було проведено юридичний аудит. Щорічно компанія надає юридичні послуги агровиробникам, сумарний земельний банк яких становить понад 690 тис. га.

InVenture інвестиційно-брокерська компанія, що займається залученням фінансування в інвестиційні проекти, продажем компаній з різних галузей економіки, пошуком і підбором активів для інвестування, а також побудовою і реалізацією стратегії інвестування та управління приватним капіталом. Станом на початок 2022 року InVenture реалізувала більш ніж  20 угод M&A в агросекторі України на загальну суму $170 млн.

 

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

  Дякуємо!
  Ваша заявка вже обробляється

  Незабаром ми з Вами зв’яжемося