Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

2,5 млрд грн (або $85,1 млн) необхідно на відбудову села Горенка — найбільш зруйнованого населеного пункту Київщини. Так оцінюють збитки, завдані населеному пункту, експерти проекту RebuildUA та KSE Institute на основі детального аналізу руйнувань інфраструктури.

Горенка – єдине село під Києвом, куди донедавна можна було дістатися трамваєм. З перших днів війни населений пункт опинився у кілометровій зоні фронту. Російські війська не змогли зайти у населений пункт, тому цілеспрямовано його знищували, в тому числі (за повідомленням Міноборони) — обстрілювали із «Градів». Оцінити масштаби руйнувань, пошкоджень та проаналізувати рівень бомбардувань вдалося через оцифрування високоточних знімків з дронів. На сьогодні це — найточніші дані оцінки збитків Горенки.

У селі площею 29,1 кв. км пошкоджено 1163 будівлі (22% від загальної кількості), повністю зруйновано 408 (35%), і сильно пошкоджено ще 89 (8%). На додачу тут виявлено 174 кратери від снарядів.

У Горенці пошкоджено 486 приватних будинків (із 1813 наявних), з них повністю зруйновано 140. З першого дня повномасштабної війни поселення залишилось без електроенергії, газу та води. Різного рівня пошкоджень зазнали 13 багатоквартиних будинків (із 19) та 19 таунхаусів (із 36).

Так, на вулиці Садова пошкоджено 47% будівель (166 із 356), вулиця Нова постраждала  на 35% (61 із 172), а Раменська – на чверть (82 із 320).

Село виявилось не готовим до військових дій та захисту населення: за повідомленнями очевидців, на його величезній території не знайшлося жодного справного гідранта, а найближче бомбосховище знаходиться у Пущі-Водиці. З перших днів війни та перших ударів по інфраструктурі мешканці залишились без захисту, електроенергії, газу та води. Так, суттєвих пошкоджень зазнало 2 котельні та 2 сонячних станції, пошкоджено також медичну лабораторію, 3 продовольчі магазини, 3 заклади харчування та 1 освітню будівлю.

У грошовому виразі втрати від руйнувань села Горенка становлять майже 2,5 млрд гривень або $85,1 млн, за підрахунками KSE Institute.

Сума збитків, завдана селу через руйнування житлових будівель, складає 1,3 млрд гривень або $44,1 млн. Збитки від пошкоджень господарських будівель та споруд оцінюються в 81,2 млн гривень або $2,8 млн.

Значних пошкоджень у Горенці зазнали обʼєкти промислової інфраструктури: за оцінкою експертів, сумарні збитки за цією категорією складають 1,07 млрд грн або близько $36,5 млн. Сума включає вартість пошкоджених сонячних панелей, що не підлягають ремонту, а також оцінку втрат підприємств, серед яких найбільше постраждали:

 • Логістичний центр “КЮНЕ І НАГЕЛЬ”
 • ТОВ “ГЕРД БІЛЛЕРБЕК ГМБХ”
 • ТОВ “КЛІМТЕК”
 • ТОВ “Inter Cars Ukraine”
 • ТОВ “НВП “ТРАНС ЛОК”
 • ТОВ «ПромЗІЗ»

Завантажуйте детальний звіт про руйнування села Горенка Київської області за посиланням: https://rebuildua.net/gorenka.

Раніше RebuildUA оприлюднив звіт з оцифрованими даними про руйнування у селі Мощун на Київщині.

——————

Нагадаємо, що проект RebuildUA має на меті оцифрувати, проаналізувати та наочно показати зруйновану інфраструктуру України. Оцифрування зруйнованої інфраструктури здійснюється на основі ортофотопланів, отриманих за допомогою зйомки з БПЛА. Фахівці та волонтери RebuildUA визначають розміщення пошкоджених об’єктів, призначення будівель та розпізнають рівні руйнації. Аналітики на основі стандартизованої методології оцінюють збитки у грошовому вигляді.

Результати проведеного аналізу отримають громади, органи державної влади і спеціалізовані фонди для аргументації та залучення фінансування та подальшого запуску процесу відбудови країни. Ми працюємо над тим, щоб кожне пошкодження внаслідок військової агресії було виявлене, оцінене і відшкодоване росією!

Партнери проекту RebuildUAКиївська школа економіки, громадське об’єднання «УРБАНИНА», Центр відновлення економіки, Центр розвитку інновацій та контент-маркетингова агенція TOP LEAD.

Проект реалізується за підтримки Національної поліції України, Департаменту містобудування та архітектури КОДА, компаній KERNEL, TVIS, FlyTechnology та Odgers Berndtson.

 

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

  Дякуємо!
  Ваша заявка вже обробляється

  Незабаром ми з Вами зв’яжемося