Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

Гостомель став однією з ключових цілей російських окупантів на шляху до Києва: його обстрілювали та бомбили з повітря, а в місцевому аеропорту “Антонов” намагався висадитись ворожий десант. Важкі бої за місто та безпеку столиці призвели до руйнувань місцевої інфраструктури на загальну суму майже 10 млрд грн (або $343 млн).

Аналіз руйнувань міста-героя виявився непростою задачею. Через близькість аеропорту, частина міста знаходиться у no-fly зоні, а тому облітати цю місцевість з БПЛА не вдалося. На це варто зважати, адже фактична кількість руйнацій та загальна сума збитків буде значно вищою. Так, наприклад, збитки одного лише аеропорту “Антонов” оцінюють в $1 млрд, адже крім знищення літака Ан-225 Мрія та інших літаків, майже повністю зруйнована інфраструктура і льотно-випробувальна база.

Із забудови міста за період окупації та активних бойових дій у постраждало 4 553 будівлі із 11 874 наявних, 905 із них зруйновані вщент або зазнали сильних руйнувань.

Серед вулиць міста, що зазнали масштабної атаки, – Лугова (95% пошкоджених будівель, 229 із 240 наявних), Чумацький шлях (68%) та Свято-Покровська (51%).

Вже традиційно, найбільше у місті постраждав житловий фонд – 1 524 приватних будинки, 310 таунхаусів та дуплексів та 111 багатоповерхівок. Загальна площа зруйнованих житлових будівель складає 963,8 тис кв.м. За оцінками ГО “Урбанина”, збитків від цих руйнувань завдано 18 812 місцевим мешканцям.

Промислова інфраструктура, що постраждала майже на 50%, займає друге місце за рівнем пошкоджень: 72 промислових будівлі зі 118, 57 складів та 59 будівельних об’єкти. За попередньою оцінкою, збитки промисловості Гостомеля складають майже 5,4 млрд грн ($190 млн).

За даними Центру розвитку інновацій (Vkursi Hromada) до початку війни у місті було зареєстровано 377 суб’єктів господарської діяльності (СГД). За офіційними даними, їх сукупний чистий дохід склав 3 млрд грн. За період війни зареєстрували 21 нових СГД, що дає надію на швидке відновлення місцевого бізнесу.

Суттєвої шкоди зазнала соціальна інфраструктура міста: різного рівня руйнувань зазнали 103 комерційних об’єкти, 6 шкіл (із 7), 5 закладів культури і релігії (із 9), 2 заклади охорони здоров’я (із 2), 7 готелів, 11 офісних центрів, та 1 спортивний заклад.

Критичні наслідки для місцевого населення мало руйнування енергетичних підстанцій, котелень та водонапірних станцій. Збитки, завдані цим категоріям будівель, оцінюють у 1,5 млн грн ($54 тис).

Детальний звіт про руйнування міста-героя Гостомель доступний за посиланням: https://rebuildua.net/hostomel.

——————

Проект RebuildUA має на меті оцифрувати, проаналізувати та наочно показати зруйновану інфраструктуру України. На основі ортофотопланів, отриманих за допомогою зйомки з БПЛА, фахівці та волонтери RebuildUA визначають розміщення пошкоджених об’єктів, призначення будівель та рівні руйнації. Використовуючи ці дані, аналітики оцінюють збитки у грошовому вигляді.

Партнери проекту RebuildUA — Київська школа економіки, громадське об’єднання “УРБАНИНА”Центр відновлення економікиЦентр розвитку інновацій, LUN.UA та контент-маркетингова агенція TOP LEAD.

Проект реалізується за підтримки Національної поліції УкраїниДепартаменту містобудування та архітектури КОДА, Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад, компаній Culver AviationTVIS та Odgers Berndtson.

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося