Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

15 вересня поблизу с. Малі Будища Полтавської області відбулася спільна подія — день поля ТОВ «Околиця» та конференція «Технології ефективного посіву» — організована SmartFarming спільно з компанією Precision Planting за підтримки Bayer і Сlimate FieldView.

Більше 100 агровиробників та представників сервісних компаній зібралися на полях господарства, де мали нагоду ознайомитися з результатами дослідів технології точного висіву кукурудзи та соняшнику від Precision Planting. Подія поєднала демонстрацію технологічних рішень з покращення посіву та внесення рідких добрив від Precision Planting, огляд демоділянок, майстер-класи від Bayer і Сlimate FieldView та конференцію, присвячену впровадженню технологій ефективного посіву на господарствах у різних регіонах України.

Демоділянки на ТОВ «Околиця» були закладені ще наприкінці квітня при проведенні посіву.

«Ми тісно співпрацюємо з ТОВ «Околиця» протягом трьох років, і за цей час нам вдалося довести ефективність технологій точного землеробства та підвищити ефективність висіву на господарстві. Тож до проведення дослідів, які можуть покращити економічні результати, господарі поставилися з ентузіазмом», — зазначив Вадим Остапенко, партнер SmartFarming.

Закладаючи демоділянки, фахівці SmartFarming мали на меті перевірити досвід американських фермерів із обладнанням Precision Planting у наших ґрунтово-кліматичних умовах та на найбільш рентабельних культурах – кукурудзі та соняшнику. Досліди розділили на блоки за факторами впливу: норма висіву, швидкість, притискне зусилля, комбінація норм та методів внесення рідких добрив.

«Протягом останніх років у нашій кліматичній зоні погодні умови навесні не можливо спрогнозувати, і оптимальні терміни для посіву суттєво скорочуються. Питання швидкого і водночас якісного висіву наразі як ніколи актуальне, тому ми вирішили дослідити різницю у нормах висіву та урожайності при базовій швидкості 8 км/год, і при підвищених, з використанням елеватора Speed Tube, – 12 та 16 км/год», — прокоментувала Анастасія Кирильчук, агроном SmartFarming.

Ще одним приводом для дослідження стало питання впливу притискного зусилля на якість та одночасність сходів культур, адже різні типи ґрунтів вимагають різних підходів до посіву та налаштувань сівалки. Протестувати та наочно побачити вплив притискного зусилля від мінімального до максимального дала змогу система Delta Force від Precision Planting.

Вивчення впливу типу та норм внесення рідких добрив на якість посіву проводилось із використанням двох основних систем подачі рідких добрив FurrowJet та Conceal.

«У цій частині дослідів ми поставили за мету з’ясувати як краще розташовувати добрива при посіві для максимального розкриття потенціалу рослини — на насінину, поруч із нею, обома методами чи взагалі без добрив. За основу взяли норму 25 л/га стартового добрива та 150 л/га КАС, а далі пропорційно збільшували або зменшували норми, забирали один із компонентів», — розповіла Анастасія Кирильчук.

Результати проведених дослідів ще раз показали, що потенціал урожайності закладається ще під час посіву, а моніторинг кожної висівної секції дає можливість вчасно зреагувати та встановити оптимальні налаштування сівалки. 

«Для рослини є важливим початковий етап її розвитку, який значною мірою залежить від доступних поживних речовин. Досліди з одночасним внесенням двох типів рідких добрив дозволили нам отримати корисний досвід з раціонального використання добрив та ефективного живлення рослин для досягнення запланованих економічних показників», — зазначив у своєму виступі Сергій Демко, регіональний менеджер Precision Planting у Східній Європі.

Під час теоретичної частини учасники дізналися більше про те, як впроваджували технології точного землеробства та, зокрема, Precision Planting, на господарстві. Вадим Остапенко зупинився детальніше на результатах проведених дослідів. Він зауважив, що на демоділянках оптимальну врожайність для обох культур забезпечило одночасне застосування 2 добрив і мінімальне притискне зусилля.

Результати дослідів на кукурудзі

 

Результати дослідів на соняшнику

Особливо цікавими для гостей події стали практичні кейси зі впровадження технологій точного землеробства від ТОВ «Околиця», Сontinental Farmers Group та Ukrlandfarming. Віталій Браво, представник господарів події, розповів про особливості роботи в господарстві до початку використання обладнання Precision Planting та результати, яких вдалося досягнути за роки поступового впровадження інновацій.

Дмитро Зайцев, керівник служби точного землеробства Сontinental Farmers Group, окреслив особливості впровадження технологій точного землеробства та автоматизації виробничих процесів, а також акцентував увагу на необхідності якісної аналітики — переходу від загального аналізу поля до аналізу кожної окремої ділянки поля.

«В цілому, якщо у вас є нерівномірність у розкладці насіння при посіві і немає можливості відключення секцій, то ви втрачаєте в середньому 10% від того валового врожаю, який могли б отримати», — зауважив експерт.

У той же час спікер зазначив, що ключем для досягнення бажаних показників врожайності є не тільки автоматизація і використання сучасного обладнання.

«Невід’ємною частиною виробничого процесу має бути навчання персоналу. Перед початком сезону всі працівники нашої компанії, задіяні у виробництві, проходять навчання з важливих виробничих питань, особливостей використання обладнання, в тому числі – перевіряють знання та відпрацьовують навички на автономних стендах», — розповів Дмитро Зайцев.

Василь Кузів, керівник департаменту систем контролю та диспетчеризації Ukrlandfarming, на прикладах посівів різних культур у різних регіонах України продемонстрував позитивну динаміку врожайності при використанні технологій Precision Planting. Також експерт розповів про результати використання системи Climate FieldView для віддаленого онлайн контролю за посівом.

Наприкінці події учасники мали змогу поставити питання спікерам щодо впровадження технологій точного посіву, ознайомитися з обладнанням Precision Planting в експозоні та обмінятися досвідом.

Щиро дякуємо учасникам, господарям події і партнерам за готовність до експериментів та відкритість до інформації. Ми прагнемо підвищити ефективність вашого агровиробництва і уже готуємо нові захоплюючі проекти. Отримуйте більше з кожного гектару зі SmartFarming!

Консультант
Залиште контакти та отримайте безкоштовну консультацію!

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося