Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

Технічний прогрес змінює наш світ неймовірними темпами. Те, що ще позавчора здавалося фантастикою, вчора перетворилося на сміливу ідею, а вже сьогодні на повну впроваджується у наше повсякденне життя. Аграрний сектор не став винятком. За останні сто років індустрія подолала величезний шлях від гужових возів до автопілотованих комбайнів та дронів-обприскувачів. Не дивно, що талановиті розробники хочуть інтегрувати в цей ринок ексклюзивні, довгоочікувані та корисні інноваційні розробки.

Ні для кого не секрет, що застосування інновацій в аграрному секторі дає змогу перетворити навіть найнесприятливіші умови на справжню «оазу». Багато людей неодноразово чули про неймовірний успіх в аграрній галузі Австралії, Ізраїлю, США, Канади та Нідерландів, де IT-рішення в сільському господарстві застосовуються дуже широко. В Україні з інноваціями справа гірше — відсоток проникнення високих технологій в агросекторі поки що досить низький – близько 10-12% порівняно зі світовими лідерами, але ми явно перебуваємо на правильному шляху.

Нині на агроринку популярні такі рішення, як: впровадження систем точного землеробства, аерозйомка з метою контролю якості посівів, ведення історії полів для вибору оптимальної культури, лабораторні дослідження ґрунту для отримання інформації про біохімічний склад. Ці технології дають можливість збільшити врожайність та знизити собівартість продукції завдяки скороченню витрат на паливо, насіння й добрива.

Надзвичайним попитом користуються GPS-трекінг техніки і контроль за використанням палива. Впровадження цих систем дозволяє в режимі реального часу відстежувати й автоматизувати переміщення техніки, а також контролювати витрати кожного літра палива.

Артем Бєлєнков, засновник компанії SmartFarming стверджує, що на ринку українського АПК вже помітні позитивні зміни і агропідприємства поступово починають перелаштовуватися на нову хвилю.

Ще декілька років тому на ринку лише декілька компаній імпортували або впроваджували нові технології для сільського господарства; розробок усередині країни майже не було. Нині вже зароджується інфраструктура для створення інновацій, з’являються перспективні стартапи, зростає кількість с/г компаній, що впроваджують нові технології та підходи.

Артем Бєлєнков

Реформи в АПК уже давно назріли, тому робота в цьому напрямку має вестися швидше, ніж в інших галузях, вважає Юрій Петрук, голова асоціації AgTech Ukraine.

В Україні чимало аграрних компаній взагалі не замислюються над розумними технологіями. З іншого боку, існують доволі передові господарства, агрохолдинги і навіть фермери, що знають про конкурентні переваги, які можна отримати від впровадження IT-технологій — і успішно застосовують їх на практиці. Між іншим, багато таких інструментів окуповуються вже в перші роки використання, а надалі починають приносити додаткову вигоду або заощаджувати гроші, час та зусилля.

Юрій Петрук

Інновації в українському сільському господарстві дають змогу компаніям скласти реальну конкуренцію на західних ринках. Таку думку висловлює керуючий партнер InVenture Investment Group, співзасновник асоціації AgTech Ukraine Олексій Олейніков.

Нові технології активно використовуються як у рослинництві, так і в тваринництві. У першому випадку – це технології від системи farm-management, дронів і робототехніки аж до e-commerce в сфері реалізації сільськогосподарської продукції. У тваринництві застосовують сенсорні технології, системи безпеки і контролю за вирощуванням тварин. Взагалі-то, на сьогодні складно точно оцінити рівень впровадження «розумних» технологій в агросекторі України», – зазначає.

Олексій Олейніков

Слід зазначити, що в Україні IT-продукти для аграріїв часто презентують на різнопланових заходах. Зокрема, на Всеукраїнському Хакатоні Аграрних Інновацій, який проходить за підтримки асоціації AgTech Ukraine та компанії Microsoft Ukraine.

Хакатон дає можливість абсолютно безкоштовно представити на загал власні IT-розробки для агросектора, здобути грошову винагороду і отримати медійну та консультаційну підтримки асоціації AgTech Ukraine.

Сторінка заходу у Facebook  і на сайті.

Хочете стати партнером заходу? Звертайтеся до event-менеджера Володимира Перепелиці.


ДЛЯ ДОВІДКИ

Хакатон Аграрних Інновацій-2016 зібрав 150 учасників, 23 ментори і у фіналі подарував 25 проектів. Переможці хакатону отримали 25 тисяч, 15 тисяч та 10 тисяч гривень відповідно. Крім того, обрані учасники хакатону отримали путівку до Кремнієвої Долини для знайомства з топовими agtech компаніями та отримали можливість пройти чотиримісячну інкубаційну програму в лабораторії-акселераторі Інтернету речей IoT HUB.

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося