Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

Компанія SmartFarming допомагає впроваджувати інноваційні рішення як відносно невеликим підприємствам, так і найбільшим українським агрохолдингам. Сьогодні загальний обсяг земельного банку замовників компанії — 2,7 млн ​​га.

П’ять років тому Артем Бєлєнков займався страхуванням цінових ризиків врожаю фермерів. Він помітив, що навіть компанії зі значним земельним банком не мають автоматизації. А при спілкуванні з одним із потенційних Клієнтів взагалі виявилося, що він не знає, якою площею землі володіє. Це була перспективна ніша, яка вимагала сучасних рішень — так з’явилася компанія SmartFarming.

Ефективність інновацій завжди можна виміряти

Первинні інвестиції в бізнес склали $100 тис. Половина коштів пішла на підготовку команди, маркетинг і пошук Клієнтів. Були свої ризики: деякі аграрії не хотіли працювати прозоро, інші не мали стратегічного мислення, третім нові рішення були не по кишені. Але команда SmartFarming була впевнена — IT-технології підвищують продуктивність сільського господарства. Тому послугами компанії зацікавився великий Клієнт — “Централ Фармінг Юкрейн”. Так з’явилося перше велике замовлення — створення електронних карт для земельного банку площею 32 тис. га. Вартість проекту склала 100 тис. грн.

Далі — більше: з’явилися багатомільйонні проекти. Компанія розпочала співпрацю з найбільшими українськими агрохолдингами: UkrLandFarming — 650 тис. га, Kernel — 600 тис. га і МХП — 400 тис. га. Всього ж у клієнтському портфелі SmartFarming — робота з земельним банком замовників у 2,7 млн ​​га — це майже площа Бельгії.

Починаючи з 2014 року, оборот компанії щорічно подвоювався. І хоча за дослідженнями InVenture тільки 10% аграріїв впроваджують інновації — цей показник надалі зростатиме, а значить, і для команди SmartFarming буде робота.

За той час, що компанія знаходиться на ринку, штат компанії виріс до 25 фахівців, також налагоджено постійну співпрацю з 70 підрядниками. А засновник компанії Артем Бєлєнков зайняв 5-е місце в рейтингу “Підприємці 2017 року”.

Артем Бєлєнков — засновник компанії SmartFarming

Ефективність інновацій завжди можна виміряти — у відсотках, коштах або посівних одиницях,

говорить Артем Бєлєнков

А досвід компанії SmartFarming підтверджує — нові технології допомагають виявити проблеми на підприємстві, усунути їх і підвищити ефективність агробізнесу.

Рішення для точного землеробства, консалтинг і аудит земельного банку — ключові напрямки роботи SmartFarming

Компанія пропонує аграріям рішення під ключ: від збору і аналізу інформації щодо посівів та урожайності до аудиту бізнес-процесів і консалтингу. Фахівці виявляють проблемні місця на підприємстві, на основі цієї інформації пропонують свої рішення.

SmartFarming також проводить аудит земельного банку і впроваджує технології точного землеробства. Послуги компанії допомагають зберегти врожайність, зменшивши витрати. Або навпаки — збільшити врожайність при тих же витратах.

Аудит земельного банку — важливий аспект для запобігання фінансовим і юридичним ризикам. Якщо аграрій обробляє “зайві” гектари — це може викликати питання у податкової чи прокуратури. Або навпаки — обробляє не всі свої землі, що несе додаткові фінансові втрати.

Великі агрохолдинги укладають десятки тисяч договорів оренди. Якщо проаналізувати всю інформацію про них, з’ясується, що до 30% земельного банку компанії потрапляє в зону ризику. В процесі звірки фактичних карт полів з даними в договорах виявляються фінансові втрати. Наприклад, в договорі прописано, що площа паю — 6 гектарів, а фактично — всього 2 гектари. Або деякі ділянки мають заболоченість і залісення. Точний обмір полів дозволяє виявити похибки до 5%.

Якщо ми проаналізували земельний банк в 10 тисяч гектарів і знайшли 200 “лівих” — значить, власник щорічно виділяв в нікуди близько $100 тисяч. Вартість аудиту земельного банку від SmartFarming — від $ 3/га. Економічний ефект від такого проекту буде в 10 разів більше

зазначає Артем Бєлєнков

Результати аудиту можна інтегрувати ще в одне рішення, яке впроваджує SmartFarming — геоінформаційну систему управління земельним банком. Цей інструмент оперативно представить актуалізовану аналітику щодо договорів та паїв.

Паралельне водіння — перший крок до точного землеробства

Для сільського господарства немає універсальних рішень. Кожне підприємство має свої унікальні умови. Важливо враховувати структуру підприємства, технології, що використовуються, професійний рівень співробітників.

Точне землеробство включає в себе багато інструментів. Вони дозволяють досліджувати характеристики ґрунту, модернізувати техніку, проводити моніторинг полів дронами або за допомогою фотозйомки з супутників. Але перший крок при впровадженні точного землеробства – це системи паралельного водіння. Якщо вже на цьому етапі відсутня культура, то ніякі інновації не допоможуть.

Зазвичай після трактора на полі залишаються пропуски та перекриття. Перевитрата палива, добрив, ЗЗР, а також зайві витрати часу на операції знижують ефективність сільського господарства. Ця проблема вирішується установкою курсовказівника в кабіні. Можна піти далі й обладнати трактор автопілотом або підрулювачем.

Модернізується не тільки трактор. Можна переобладнати сівалкиобприскувачірозкидачі добрив. Ці заходи поліпшують якість обробки поля при менших витратах часу і заощадять до 15% палива та посівного матеріалу. До того ж, “розумні” системи х аналітику, що допоможе визначити якість виконання операції. Вартість таких рішень — від 1,5 до кількох десятків тисяч євро за одиницю техніки,

розповідає Артем Бєлєнков

Зробивши перший крок, необхідно переходити до наступних. Агрохімічний аналіз ґрунту допоможе реалізувати технології точного внесення добрив і посівних матеріалів. Відбір проб буде коштувати від $ 3/га, але дозволить оптимізувати агровиробництво.

Супутникові знімки та моніторинг полів дронами дозволять побачити те, що людина вже не здатна помітити. Сходи озимих, забур’яненість, наявність колоній мишей — це лише частина тієї інформації, яка допоможе знайти джерела потенційних проблем. Але інноваційні рішення для сільського господарства дозволяють убезпечити бізнес від багатьох загроз, мінімізувавши ризики.

За матеріалами mc.today

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося