Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

27 березня в Києві відбувся довгоочікуваний семінар про нові технології в ґрунтовому аналізі “Агрохімічне обстеження полів: сучасні підходи”. Він зібрав у конференц-залі більше півсотні професіоналів у сфері сільського господарства. Ажіотаж не дивує: провідні спеціалісти п’яти передових агрокомпаній погодилися поділитися своїм досвідом — від принципів побудови лабораторій до секретів експлуатації новітнього обладнання.

Керівник лабораторії “Імперія-ЛАБ” Євгенія Вітер представила можливості своєї лабораторії та найближчі перспективи відкриття філій та розширення спектру послуг. Далі Євгенія детально описала відбір проб для обстеження полів, включаючи аналіз рельєфу, структури, карти врожайності минулих років. Вона також звернула увагу на періодичність проведення досліджень для різних цілей та пояснила механізм перевірки правильності отриманих результатів. Продовжували серію доповідей Вікторія Олійник та Михайло Румбах з “Агроскоп Інтернешнл”. Вони надали слухачам рекомендації щодо сервісного супроводу протягом всього циклу вирощування сільськогосподарських культур.

Хоча агрохімічний аналіз ґрунтів не нововведення, у цій сфері все-таки є безліч вражаючих уяву інновацій.

Їх у завершальному виступі представив Вадим Остапенко — консультант SmartFarming. Він розповів про технології безконтактного аналізу структури ґрунтів і докладно показав, як створити карти-завдання для техніки та які програми з платного та безкоштовного сегменту підходять для цього краще за все. А також пояснив, що потрібно зробити, аби провести перевірку внесення добрив і побачити результат у реальності, а не тільки на словах.

Нашим головним пріоритетом у цій сфері є пристрій Topsoil Mapper, що оперативно визначає структуру ґрунтів, ступінь їх насиченості вологою, а також глибину ущільнення. На сьогоднішній день є лише один такий пристрій на всю країну, але ми хочемо, щоб про нього знали якомога більше фермерів,

розповів Остапенко

Topsoil Mapper, встановлений на техніці

Використовуючи Topsoil Mapper, можна визначити, де саме знаходяться пісок, глина і ґрунт, а також отримати точну карту структури ґрунтів. Це дає можливість отримати карту ущільнень і визначити товщину підплужної підошви. Отримані дані можна потім використовувати в реальному часі для оптимального керування глибоким розпушуванням. Зараз ми відпрацьовуємо цю технологію на полях разом з нашими партнерами — компанією Frendt Віталія Шуберанського,

продовжив спеціаліст SmartFarming

Карта структури ґрунту, отримана за допомогою Topsoil Mapper

Далі експерт SmartFarming розповів учасникам семінару про своє бачення ефективної моделі взаємодії при відпрацюванні аналізу ґрунтів — від узгодження та вибору полів для сканування до аналізу отриманих даних.

Також Вадим розповів про сучасне ефективне ПО, яке допомагає вирішити поширені проблеми, що виникають при аналізі ґрунтів, та надав практичні поради щодо конвертації отриманих даних у “зрозумілі” для техніки формати.

По завершенню виступу Остапенка всіх спікерів та учасників семінару чекала панельна дискусія.

Замовити послугу

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося