Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

На відбудову села Мотижин Київської області необхідно близько $10 млн. До такого висновку прийшли експерти RebuildUA та KSE Institute на основі оцифровки руйнувань селища та аналізу збитків за визначеними рівнями руйнувань і типами будівель.

Мальовниче село Мотижин веде свою історію з 1162 року. На його околицях можна знайти пам’ятки Трипільської цивілізації, курганні групи та рештки змієвих валів – прадавньої оборонної системи довкола Києва. В Мотижині розташований приватний дендрологічний парк «Добропарк», площею 300 га, — відома локація для проведення різноманітних фестивалів та культурно-масових заходів.

Храм Великомученика Георгія, с. Мотижин

Ворожі танки зайшли в селище на третій день повномасштабного вторгнення РФ. Впродовж місяця — від 27 лютого до 28 березня 2022 року — окупанти контролювали село та частину траси, яка вела до столиці. 

Від обстрілів артилерії тут постраждали житлові будинки, зазнала руйнувань місцева інфраструктура. Різного ступеня пошкоджень зазнали 527 будівель із 3 998 наявних, сильно або вщент зруйновані 130 із них. Найбільше постраждала житлова забудова: пошкоджено 479 житлових будинки та присадибних будівлі. Загальна площа руйнувань за підрахунками ГО «Урбанина» складає 39,5 тис кв.м, а сукупні збитки від пошкоджень житла сягають 190 млн грн.

Серед промислової інфраструктури постраждало 10 складів, 2 будівельних об’єкти, 1 промислова будівля та 23 господарського призначення. Повністю знищене та не підлягає відновленню м’ясопереробне підприємство. Сума прямих збитків промислової інфраструктури складає 51 млн грн.

Соціальна інфраструктура села пошкоджена майже на третину, її втрати у грошовому виразі сягають близько 34 млн грн. Так, від ворожого снаряду постраждав Мотижинський ліцей, який працював понад 50 років, пошкоджено 5 готелів і закладів рекреації та 1 магазин. На додачу окупанти розгромили та розграбували приватний дендрологічний парк “Добропарк” (його збитки не враховані у даному звіті).

Детальну аналітику про руйнування села Мотижин та його прямі збитки внаслідок російської окупації шукайте у звіті проекту RebuildUA. Переглянути та завантажити звіт можна за посиланням.

 


 

Проект RebuildUA має на меті оцифрувати, проаналізувати та наочно показати зруйновану інфраструктуру України. На основі ортофотопланів, отриманих за допомогою зйомки з БПЛА, фахівці та волонтери RebuildUA визначають розміщення пошкоджених об’єктів, призначення будівель та рівні руйнації. Використовуючи ці дані, аналітики оцінюють збитки у грошовому вигляді.

Партнери проекту RebuildUA — Київська школа економіки, громадське об’єднання “УРБАНИНА”Culver Aviation, Центр відновлення економікиЦентр розвитку інноваційLUN.UA та контент-маркетингова агенція TOP LEAD.

Проект реалізується за підтримки Національної поліції УкраїниДепартаменту містобудування та архітектури КОДАВсеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад, компаній TVIS та Odgers Berndtson.

Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося