Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок

Для того щоб точне землеробство принесло очікуваний ефект, потрібно максимально повно використовувати його елементи. Багато українських аграріїв розуміють, наскільки важливим є використання елементів точного землеробства і які можливості воно надає для успішної роботи. Впровадження нових технологій підвищує врожайність сільськогосподарських культур, дозволяє знизити витрати на насіння, добрива та пестициди, робить їх застосування більш ефективним. Точне землеробство – це концепція управління сільським господарством, в основі якої лежить дослідження неоднорідних ділянок на полях. Тобто обробку полів проводять в залежності від реальних потреб вирощуваних культур для підвищення якості продукції, зниження витрат на матеріали виробництва, отримання максимальної віддачі з кожного гектара землі, а також мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище. Весь комплекс точного землеробства умовно можна поділити на три частини:

  • техніка та обладнання;
  • аналітичні дані для побудови карт-завдань;
  • програмне забезпечення і кваліфіковані фахівці.

Для того щоб якісно проводити технологічні операції, необхідно мати відповідну техніку та навісне обладнання, системи паралельного водіння і автопілоти, системи точного висіву і внесення добрив, програмне забезпечення. Причому техніку і обладнання слід вибирати, виходячи з використовуваних технологій вирощування культур. Для того щоб техніка «знала», що їй треба робити на полі, необхідно підготувати для неї карти-завдань. Для складання цих карт потрібні аналітичні дані, джерелами яких можуть бути датчики врожайності, аналіз продуктивності та історія полів, агрохімічний аналіз проб грунтів за різними показниками (рН, засоленість, вміст гумусу, NPK). Датчики врожайності встановлюються на комбайни і в процесі проведення збиральної кампанії записують дані про кількість врожаю в прив’язці до конкретної ділянки на полі. Дані датчиків врожайності за кілька років можуть послужити основою для аналізу неоднорідностей і побудови карт-завдань для диференційованого внесення, але їх отримання і аналіз досить трудомісткий процес, і без участі консультантів тут не обійтися.Аналіз продуктивності ґрунтів господарства проводиться на основі порівняння часового ряду супутникових знімків. В результаті ми отримуємо картину закономірного розвитку біомаси протягом багатьох років і особливостей мікроклімату і рельєфу: на деяких ділянках стан посівів на полях завжди гірше, ніж на інших.

Оперативний супутниковий моніторинг допоможе контролювати ефективність спланованою технології вирощування, вести спостереження за зміною стану посівів на полях і оперативно реагувати на зміни стану культур. Якщо в компанії немає налагодженого механізму виконання та контролю виробничих процесів, ефективність і вірогідність успішності проектів знижується. Часто аграрії замовляють агрохімічний аналіз грунтів, отримують результати обстеження, але застосувати їх повноцінно не можуть, оскільки відсутня або спеці

альна техніка, або фахівці, які могли б проаналізувати весь набір даних і скласти карти-завдання для техніки. В результаті використання даних обмежується пристосуванням технологічної карти під отримані рекомендації по внесенню кількості добрив. Сьогодні точне землеробство– це основний інструмент збалансованої інтенсифікації сільського господарства. Ці технології можуть істотно зменшити кількість використовуваних добрив та інших матеріалів, в той час як на полях буде спостерігатися підвищенняврожайності. Таким чином, аграрії отримують віддачу від своїх інвестицій за рахунок економії витрат на пестиц

иди і добрива. Застосування необхідної кількості агрохімії в потрібному місці і в потрібний час мінімізує не тільки витрати, але і негативний вплив на культури, грунти і грунтові води, і таким чином на всю систему в цілому.

Автор статті Артем Бєлєнков, керівник компанії SmartFarming Стаття опублікована в журналі «Зерно»
Консультант
Отримайте безкоштовну консультацію

Телефонуйте за номером +380 67 829 10 80
або залиште ваші контактні дані і ми з вами зв’яжемося

    Дякуємо!
    Ваша заявка вже обробляється

    Незабаром ми з Вами зв’яжемося